Tıraşsız Saç Ekimi

0
63

İnsanların, saçlarını kestirmeden saç ekimi yaptırmak istemeleri doğal bir davranıştır. Bazı insanlar ise, saçlarının tıraş edileceğini duyduklarında, saç nakli yaptırmaktan bile vazgeçebilirler.

Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemi

Saç ekimi operasyonunda, bin greftin altında saç ekimi söz konusu ise, bu yöntem uygulanabilir. Ayrıca, hastanın bazı özellikleri de, taşıması gerekir. Hastanın, saçlarının seyrek ve aralarının açık olması, küçük bir bölgeye ekim beklenmesi ve ekimin dar bir alanla sınırlı olması halinde, bu yöntem başarılı bir şekilde uygulanır. Tıraşsız saç ekiminin, diğer saç ekimlerinden en önemli farkı, saç kökü alım işleminin yarı açık silindirik bir iğne ile yapılmasıdır. Saç kökü, bu iğnenin açık uçlu tarafından içeri alınır.

Tıraşsız Saç Ekimi Yönteminin Avantajları Nelerdir?

  • Saçlar, hiçbir şekilde tıraş edilmez.
  • Saçların uzun olması önem taşımaktadır. Ancak kısa saçı olanlara da saç ekimi yapılır.
  • Saçların toplandığı alan, uzun olan saçlar ile kapandığı için görünmeyecektir.
  • Uygulamada az sayıda saç kökü ekildiğinden dolayı, iyileşme çok daha hızlı olur.

Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemi Dezavantajları Nelerdir?

  • Bu operasyon, çok yüksek bir tecrübe ve uzmanlık gerektirir.
  • Tek bir seansta alınabilecek saç kökü, FUE yöntemine kıyasla biraz daha az olur. Ancak, günümüzde bu rakamlar artık saç ektirenleri tatmin edecek, seviyelere ulaşmıştır.
  • Operasyon sonrasında şok dökülme aynı şekilde görülür.
  • Operasyon süresi, biraz daha uzun zaman alır.
  • Diğer saç ekimi fiyatlarına göre, tıraşsız saç ekimi fiyatları biraz daha yüksektir.

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları

Tıraşsız saç ekimleri, özellikleri olan işlemlerdir. Tıraşsız saç ekimini yapan doktorun çok tecrübeli olması gerekir. Her saç ekim merkezi tıraşsız uygulamayı yapamaz. Bu uygulama için geçirilen zaman ve emek diğer operasyonlara göre daha fazladır. Diğer saç ekimi fiyatlarına göre, tıraşsız saç ekimi fiyatlarına fiyat farkı eklenir. Saç ekim merkezleri bu işlemde farklı fiyat uygulamaktadır. Bazı saç ekim merkezleri greft başına uygulama yapıyorlar. Bazıları ise, total bir ücret belirleyip greft hesabı yapmıyorlar. Türkiye’de tıraşsız saç ekimi fiyatları, 3.000 TL’den başlamaktadır. Greft başı alınan ücret değiştikçe, fiyatlar da değişir.

Tıraşsız saç ekimi fiyatlarını, tam olarak öğrenmek için saç ekim merkezleri ile iletişime geçilerek, bilgi alınması gerekir.

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here