Saç Ekimi 90 Gün Sonra

0
198

Saç ekimi işlemlerinde 90 gün sonra, saçlar belli olmaya başlar. Kızarıklıkların, büyük kısmı geçer. Saçlar çıkma esnasında, kökten kaşınma yapabilir. Alın yağlanmaları olabilir. Yeni çıkmaya başlayan saçlar, ince telli olarak çıkar. Zaman ilerleyince, bu incelik kalınlaşır.

Saç Ekimi 90 Gün Sonra (4.ay)

Saç ekimi işleminde 90 gün sonra, dökülme biter ve greftler saç kökünü tanımaya başlar. İlk çıkışlar, cansız ve kıvırcık olabilir. Saçlara, el ile masaj yapılarak, doğru yere yatırılması ile düzensiz yön çıkışlarına, engel olunur.

Saç ekimi işleminde 90 gün sonra, saçlar yavaş olarak oturur. Dışarıdan bakıldığında saçlar, küçük olarak görülmeye başlar.

Saç ekimi işleminden 90 gün sonra, bakımlara titiz bir şekilde devam edilmesi gerekir.

Saç Ekimi 5. Ay

Saç ekimi işleminde, 5. ay sonunda saçların büyük bir kısmı, büyümeyi tamamlar. Bir kısmı, tüy şeklinde çıkar ya da cilt altında görülebilir. Yeni saçlar, 3-4 cm uzunluğunda olur ve giderek kalınlaşır. Doğru çıkış yönleri, oluşmaya başlar.Çok az da olsa bir dökülme olması, normal bir durumdur. Saçlarda, ele gelecek kadar bir uzama görülür.

Saç ekiminden 5 ay sonra, sivilceler de artış görülebilir. Saça, tarak vurmaktan kaçınmalıdır. Makine ile tıraş olunmaması gerekir.

Saç Ekimi 6. Ay

Saç ekiminin 6. ayında, saçlar istenilen görünüme kavuşur. Kuluçka dönemleri tamamlanır. Bu dönemde de, saçı makine ile tıraş olmaktan kaçınmak gerekir. Saç uzunluğu, 1-2 cm daha uzar. Saçların gürleşmesi, tamamlanmaya başlamıştır. Sivilceler de azalmalar görülür. Saç çıkış yönleri, tamamen oturur. Seyrek çıkan kısımlar, zaman ilerledikçe gürleşir ve çoğalır.

Saç Ekimi 7 ve 8. Ay

Saç ekiminin 7 ve 8. aylarında, yapılan operasyon gözle görülür ve fark edilir duruma gelir. Saç uzar ve kalınlığını alır. 1 ve 5. ay arasından, çok farklı bir görünüm kazanır. Saç ekim süresi, tamamlanmaya başlar ve fön çekilecek duruma gelir. Erkekler için saçları tıraş etme, bayanlar için de kesim gerçekleştirme zamanı gelmiş demektir. İlerleyen zamanda saçlar, tam anlamıyla çıkış yapar ve kalınlığı, oturmuş olur.

Saç Ekimi 1 Yıl

Saç ekimi işleminden bir yıl sonra, saç ekiminin sonucu, tam olarak alınır. Doğal bir görüntü ve gözle görülen, bir başarı sağlanır. Saç ekimi işlemlerinde, çok güzel sonuçlar alınabilmektedir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here