Tıraşsız Saç Ekimi Yaptıranlar

0
71

Saç ekimi yaptırmak isteyen insanlar, tıraşsız saç ekiminin yapılıp yapılamayacağını araştırırlar. İnsanların, saçlar kesilmeden saç ekimi yapılmasını istemeleri de, doğal bir durumdur.

Saçları kesmeden uygulanan saç ekimi, saçların tamamını ya da bir kısmını tıraş etmeden yapılan saç ekimi işlemidir. Saç kazınmadan veya saçları kesmeden, saç ekimi fikri saç nakli düşünen kimselere, çok cazip gelmektedir. Saç ekimi yaptırmayı düşünen kişiler, saç ekimi yapıldığını başkalarının bilmesini istemeyebilirler.

Klasik FUE yönteminde kafanın tamamı, sıfır numaraya tıraş edilir. Tıraşsız saç ekimi yapılmasında ise, komple tıraş etme işlemi yapılmaz.

Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemi

Saçların, aralarının açık olması ve küçük bir bölgeye ekim beklenmesi durumunda, bu yöntem başarılı bir şekilde uygulanır. Tıraşsız saç ekimi yapılmasının, diğer saç ekimlerinden en önemli farkı saç kökü alımında, yarı açık silindirik bir iğne kullanılmasıdır.

Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemi Avantajları

  • Tıraşsız saç ekimi yapılmasında, saçlar hiçbir şekilde tıraş edilmez.
  • Saçların uzun olması önemlidir. Ancak kısa saçlı kişilere de saç ekimi yapılabilir.
  • Saçların toplandığı alan, diğer saçlarla kapandığından dolayı görünmez.
  • Az sayıda saç kökü ekileceği için, iyileşme çok daha hızlı olur.

Tıraşsız Saç Ekimi Yöntemi Dezavantajları

  • Bu operasyonu yapacak olan doktorun, çok yüksek bir tecrübeye sahip olması gerekir.
  • Tek bir seans içinde alınabilecek saç kökü, daha az olmaktadır.
  • Operasyon sonrası, şok dökülme aynı şekilde görülür.
  • Operasyon süresi, daha uzun zaman alır.
  • Diğer saç ekimi yöntemlerine göre, tıraşsız saç ekimi fiyatları daha yüksek olur.

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları

Tıraşsız saç ekimi işlemini yapan doktorun, deneyimli olması gerekir. Her saç ekim merkezi, tıraşsız uygulamayı yapamaz. Diğer saç ekimi fiyatlarına göre, tıraşsız saç ekimi fiyatları daha yüksektir. Saç ekim merkezleri, bu işlem için farklı fiyat uygularlar. Türkiye’de tıraşsız saç ekimi fiyatları, 3.000 TL’den başlamakta ve 20.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Greft başına alınan ücrete göre, fiyatlar değişiyor.

Tıraşsız saç ekimi fiyatları, Avrupa ve Amerika’da greft başına 6-10 Euro, Dolar arasında olduğu bilinmektedir. Saç ekim merkezleri ile iletişime geçildiğinde, tıraşsız saç ekimi fiyatları hakkında, detaylı bilgi alınabilmektedir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here