Tıraşsız FUE

0
92

FUE yöntemi, saç köklerinin tek tek çıkarıldığı, dikiş ve kesi izi bulunmayan saç ekimi yöntemidir. Tıraşsız FUE yönteminde saçlar kesilmez, kazınmaz ve tıraşlanma yapılmaz. Saç ekimi yapılacak olan kişinin saçları, donör alan ve ekim yapılacak alanda, uzun olarak kalmalıdır. Tek bir saç telinin dahi, kesilmemesi gerekir.

Uzun saçların arasından, alınacak saç kökleri seçilir ve tek tek çıkartılır. Saçlar kesilmediğinden dolayı, saç ekimi yapılan kişiler ertesi gün yapılan kontrolden sonra, işine ve sosyal yaşamına dönebilir.

Tıraşsız Fue ile saç ekimi yöntemi, diğer saç ekim yöntemlerine göre kıyaslanamayacak kadar, zor olan bir yöntemdir. Bundan dolayı, dünyada gerçek anlamda tıraşsız saç ekimi yapan doktor sayısı, bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar azdır. Bu alanda uzman olan doktor tarafından yapıldığı takdirde, son derece konforlu bir yöntemdir. İşin ehli olmayan kişilerce, yapılması durumunda ise gerçek bir kabus olabilir.

Tıraşsız FUE ile saç ekimi uygulaması, son derece konforlu bir yöntemdir. Operasyon sonrası süreç, kişileri diğer yöntemlerden çok daha memnun edicidir.

Saçların kesilmemesi ve iş hayatına 1-2 gün gibi kısa bir sürede dönüş sağlanmasından dolayı bayanlar, iş insanları ve medya çalışanları tarafından en çok tercih edilen yöntemdir.

Traşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İlk aşamada, saç foliküllerinin alınacağı bölge tespit edilir. İkinci aşamada, mümkün olan en az etkiyle belirlenen, güçlü ve sağlıklı foliküller alınır. Sonra, alınan saç folikülleri ekilmeye hazır hale getirilir. Son aşamada ise, saç ekim işlemine doğal görüntü sağlayacak bir şekilde, operasyon tamamlanır.

Traşsız FUE tekniği ile 2 seansta ortalama, 4.000 civarında saç kökü ekimi işlemi yapılabilir.

Saç ekimi işleminde operasyonun süresi, ekilen greft sayısına göre değişir. Traşsız FUE tekniği, normal FUE tekniğinden biraz daha zor olduğu için, daha çok emek ve zaman ister. Bundan dolayı tıraşsız tekniklerin ücretleri, tıraşlanan tekniklere göre biraz daha yüksek olur.

Saç Kesilmeden Saç Ekimi Yapılır Mı?

Traşsız saç ekimi, saç kaybı olan bölgenin büyüklüğüne göre değişir. Çok az dökülme olmuş olan bölgelere, saç ekiminde kişinin saçları kesilmeden, saç nakli yapılabilir.

Saç Ekimi Nereden Yapılır?

Köse olarak bilinen kişilere ve doğuştan saçsız olan kişilere de, saç ekimi yapılabilmektedir. Saç ekimi için gerekli olan greftler, kafa bölgesinde yeterli miktarda olmayabilir. Bu durumda boyun, sırt, göğüs ve vücudun çeşitli bölgelerinden kıl kökü alınarak da, saç ekimi yapılabilir.

Başkasından Saç Nakli Olur Mu?

Başkasından saç alınarak, saç nakli yapılamaz.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here