Tip 2 Diyabet Kesin Çözüm

0
725
tip 2 diyabet kesin çözüm

2010 verilerine göre, 20 milyon Türk vatandaşı diyabet ve prediyabet hastası. Bugün ise, bu rakamların daha da yüksek olduğu, tahmin ediliyor.

2010 yılında yapılan TURDEP İl Çalışmasına göre Türkiye’de 6,5 milyon diyabet, 13,8 milyon prediyabet hastası var. Bu rakamlar bize şunu açıklamaktadır. Son 50-60 yıldır uygulanan tip 2 diyabet tedavisi için,hastalara verilen beslenme önerileri işe yaramıyor ve hastaları daha da zor duruma düşürüyor. Hastalık daha fazla ilerliyor, vücutta tahribat daha da artıyor.

10 Adımda Tip 2 Diyabete İlaçsız Çözüm 

İlaçsız tedavi ile tip 2 hastalarına şifa veren Dr. Ümit Aktaş, diyabet hastaları için 10 adımda çözüm olarak şu bilgileri paylaşmıştır.
1.Şekerden uzak durulmalı. Tip 2 hastası tatlı, şeker ve meyveden bile uzak durmalıdır.
2. Ekmek ve bütün buğday ürünleri yasak. Vücut ekmek ile tatlı arasındaki farkı anlamaz. Ekmek, makarna ve buğday ürünleri vücut tarafından şeker olarak algılanır.
3. İşlenmiş yiyeceklerden uzak durulması gerekir.
4. Sağlıklı yağ tüketilmesi gerekir. İnsanları diyabetten koruyan, Tip 2 diyabeti yenmeyi sağlayan sağlıklı yağlardır. Normal bir kan şekeri için tereyağı, zeytinyağı, ceviz, fındık ve badem gibi, yağlı kuru yemişler faydalıdır.
5. Mevsiminde sebze tüketilmeli. Serada yetişen sebzeler tarım ilacı ve hormon içerir. Bu sebzeler hücresel fonksiyonları olumsuz etkiler. Diyabeti ilerletir. Sebzeleri mevsiminde tüketmek gerekir.
6. Probiyotik beslenmeli. Ev yoğurdu, ev sirkesi, evde yapılan turşu, peynir tüketmelidir.
7. Omega-3 yağ asitlerinden tüketmeli. Tip 2 hastalığının tedavisinde etkisi bilinen omega-3 yağ asitlerinden herkesin faydalanması gerekir.
8. D vitaminini bolca almak gerekir. Bolca güneşlenmesi ve D vitamini zengini besinleri bol olarak tüketmesi gereklidir.
9. Bitkisel takviye almak gerekir. İnsülin dalgalanmasını kontrol altına alan çörek otu, diyabet ile savaşan zeytinyağı özü ile beslenmeye çalışılmalıdır. Bu bitkiler bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır.
10. Hareketli bir yaşamı tercih etmeli. Kan şekerini dengeleyen en önemli yardımcı, hareketli bir yaşamı seçmek olacaktır. Bu şekilde insülin direnci kırılır ve kan şekeri düzene girer.

Tip 2 Diyabet Tedavisinde Son Gelişmeler

Akdeniz Üniversitesi Gen ve Hücre Tedavi Merkezi bünyesinde yapılan TÜBİTAK projeleri kapsamında, dünyada ilk kez diyabet hastalığını tek doz uygulama ile iyileştiren yeni nesil gen tedavi ilaçları geliştirildi. İlaçların deneme aşamasında olduğu ve nihai hedefin insanlar üzerinde kullanılması olduğu açıklandı.
Tip 2 diyabet tedavisinde son gelişme olan, bu konu hakkında açıklama yapan Prof. Dr. Şanlıoğlu, şu an dünya genelinde şeker hastalığına karşı geliştirilme aşamasında olan çok sayıda ilaç olduğunu, bunlar arasında FDA onaylı GLP-1 Reseptör Agonistleri diye bilinen yeni nesil ilaçların, en etkili antidiyabetik olarak kabul gördüğünü belirtti.

Tip 2 Diyabet Tamamen İyileşir Mi?

Tip 2 diyabet, erişkin çağda ortaya çıkar ve en önemli sebebi beslenme bozukluğu ve obezitedir. Tip 2 diyabet tam şifayla tedavi edilebilir, Tip 2 diyabet hastaları ömürleri boyunca ilaç kullanmak zorunda değildir.

Şeker Hastalığı Ameliyatla Düzelir Mi?

Şeker hastalığı (diyabet) ameliyatı, her tip 2 hastasına yapılmaz. Vücut kitle indeksi 30 ve üzerinde olan, insülin depoları tükenmemiş Tip 2 hastalarına yapılır. Pankreasın, insülin üretmesini korumuş olması gerekmektedir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here