Şeker Hastalığı Kürü Saraçoğlu

0
1456
şeker hastalığı kürü saraçoğlu

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, katılmış olduğu televizyon programında şeker hastaları için faydalı olacak, şeker hastalığı kürlerini anlatarak, şeker hastalığına iyi gelen faydalı kürler hakkında, bazı bilgileri paylaşmıştır.

Şeker Hastalığı Olanlar İçin Kür

Şeker hastalığı kürünü, bugüne kadar bu kürü kim uyguladı ise, çok memnun kaldılar. Bu, benim en son geliştirdiğim kürlerden, bir tanesidir.

Yağ metabolizması bozuk olan insanlar var. Yağ metabolizması ile şeker metabolizmasının dengeli olması lazım. Biri depolatıyor diğeri yaktırıyor. Eğer ki bunlar dengeli değilse, ne yerseniz yiyin, yağ olarak karşınıza çıkıyor. Çünkü tüketilen gıdalar artık tam değil. En önemli şey, yağ metabolizması ile şeker metabolizmasını dengelemektir. Bunlar ikiz kardeş gibidir. Kan şekeri yüksek olanlar, bu kürü kullandığı zaman kan şekerleri düşer.

Kan Şekerini Düşürme Kürü 

İbrahim Saraçoğlu, Şeker hastalığı kürünü şu şekilde, ifade etmiştir;

Kan şekerini düşürmek için, üç tane malzemesi var. Kış ıhlamuru, kuşburnu ve altın otudur. Bunların ne oranda kaynatılacağı da, çok önemlidir. 1 litre su da, 10 gram kuşburnu ile 10 gram kış ıhlamuru 5 dakika kaynatılacak. 5. dakikadan sonra, 5 gram altın otu ilave edin, 10 dakika kaynadıktan sonra ılıtın. Ilıdıktan sonra süzülecek ve gün içerisinde tüketilecektir.

Özellikle sabah, öğle ve akşam aç karına içilmelidir. Diyabet hastalarının kan şekerinin, nasıl düştüğü görülecektir.

Vücuttaki en büyük eksiklik, yağ depolayan hormon ile o yağı harekete geçiren hormon arasında, bir dengesizlik olmasıdır. Bunu uygulayın, bakın göreceksiniz ki, vücudunuz nasıl yağ yakmaya başlıyor. Bu bir zayıflama kürü değildir. Vücudunuzdaki bozuk olan yağ metabolizmasını düzeltiyor ve depolanmış olan yağı yakıyor. Aynı zamanda kan şekerini düşürüyor.

Tip 2 Diyabet Kürü 

Tip 2 şeker hastalığı kürü için, kaynayan bir su bardağı (150-200 ml) klorsuz suya, bir tatlı kaşığı bitki karışımı(sinirli ot-yasemin-ökse otu) atılır ve yedi dakikada demlenir. Günde iki defa, sabah ve akşam yemeklerinden yarım saat önce, aç karnına içilir.

Şeker Hastalığı Olanlar Kahvaltıda Ne Yemeli?

Tip 2 diyabet hastaları, protein ve lif bakımından zengin olan kahvaltılar yapmalıdır. Kahvaltıda mutlaka yumurta yemek gerekir. Yoğurt ve avokado diyabet ile mücadele için, etkili birer kahvaltılık olabilir.

Şeker Hastaları Hangi Unu Kullanmalı?

Uzmanlar, şeker hastalarına tam buğday ekmeğini tavsiye etmektedir.

Şeker Hastalarına Faydalı Bitkiler

  • Günde bir defa, aç karnına bir yemek kaşığı, çörek otu yağı tüketilmelidir.
  • Limon, melisa çayı sakinleştirir.
  • Sinirli ot, aynı zamanda antibiyotiktir. İnsanları sakinleştirir. Tip 1 veya Tip 2 diyabetiniz varsa, sinirleriniz zarar görmüş olabilir. Tip 2 diyabeti olanlar, attığınız her adım, şekerin üstüne vurduğunuz bir yumruk gibidir. Hemoglobin değerleri yüksek ise, bunu normal değerlere sinirli ot getirir.
  • Bayanlar gece kalkıp tatlı yerler. Bundan kurtarmak için yasemin çiçeği bir tatlı kaşığı olarak, 100-150 ml. suda 5-6 dakika ısıtılıp içilir ve 5 dakika sonra tatlı isteği gider.
  • Bir tutam fesleğen’in sabah, öğle ve akşam çiğnenmesi, nöropatik ağrılara iyi gelir.
  • Tip 2 diyabet veya tip 1 diyabette, sinirler zarar görmüş ise, nöropati için bir tutam fesleğen sabah, öğle ve akşam çiğnenmelidir. Diyabete bağlı ağrılarda, karaciğer yağlı ise insülin gelişir. Karaciğer yağlanmasının değeri ne kadar yüksek ise, kalp krizi geçirme riski o kadar artar.
  • Karaciğer yağlanmasında 15-16 saplı maydanoza, tam bir limonu sıkın, yüz elli ml. su ilave edin, karıştırın robotta çekin. Sabah aç karına için. 2 defa olmak üzere, 15 gün uygulayın. 15 gün sonra kan şekeri, kontrol altına alınır. Karaciğer yağlanması arttığı zaman, siroz ve kansere kadar götürür.
  • Diyabet hastalarında ödem olunca, yeşil yulaf çayı içilmelidir. Diyabet hastalarının, Ayaklarında, gözlerin altında ödem oluştuğunda, yeşil yulaf samanı çayı içilmelidir. Diyabete bağlı ödemlerde, çok faydalıdır.
  • Tarçın, tüm baharatlar içerisinde en güçlü antioksidandır. Tarçın ağacının kökleri, yetiştiği toprağın potasyumunu emer ve depolar. Tarçın, kan şekerini tespih de olduğu gibi yan yana dizerek, karaciğerde glikojen olarak depolar. Vücut, şekere ihtiyaç duyduğunda glikojeni tekrar şekere dönüştürerek kullanır.Tarçın, yüksek kan şekerinin düşürülmesinde iyi bir yardımcıdır. Tarçının bu özelliğini, kesinlikle kan şekerini düşüren bir ilaç gibi, düşünmemek gerekir. Tarçın çayı veya toz tarçın, kan şekerini düşürmede yardımcıdır. İnsulin direncini azaltmada fonksiyoneldir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here