Şeker Hastalığı Kürü Saraçoğlu

0
2060
şeker hastalığı kürü saraçoğlu

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, katılmış olduğu televizyon programında şeker hastaları için faydalı olacak, şeker hastalığı kürlerini anlatarak, şeker hastalığına iyi gelen faydalı kürler hakkında, bazı bilgileri paylaşmıştır.

Şeker Hastalığı Olanlar İçin Kür

Şeker hastalığı kürünü, bugüne kadar bu kürü kim uyguladı ise, çok memnun kaldılar. Bu, benim en son geliştirdiğim kürlerden, bir tanesidir.

Yağ metabolizması bozuk olan insanlar var. Yağ metabolizması ile şeker metabolizmasının denge sağlaması gerekir. Biri depolatıyor diğeri yaktırıyor. Bunlar dengeli olmazsa, ne yerseniz yiyin, yağ olarak karşınıza çıkar. Çünkü tüketilen gıdalar artık tam değil. Yağ metabolizması ile şeker metabolizmasını dengelemek çok önemlidir. Bunlar ikiz kardeş gibidir. Kan şekeri yüksek olanların, bu kürü kullandığı zaman kan şekerleri düşecektir.

Kan Şekerini Düşürme Kürü 

İbrahim Saraçoğlu, Şeker hastalığı kürünü şu şekilde, ifade etmiştir;

Kan şekerini düşürmek için, üç tane malzemesi var. Kış ıhlamuru, kuşburnu ve altın otudur. Bunların ne oranda kaynatılacağı da, çok önemlidir. 1 litre su da, 10 gram kuşburnu ile 10 gram kış ıhlamuru 5 dakika kaynatılacak. 5. dakikadan sonra, 5 gram altın otu ilave edin, 10 dakika kaynadıktan sonra ılıtın. Ilıdıktan sonra süzülecek ve gün içerisinde tüketilecektir.

Özellikle sabah, öğle ve akşam aç karına içilmelidir. Diyabet hastalarının kan şekerinin, nasıl düştüğü görülecektir.

Vücuttaki en büyük eksiklik, yağ depolayan hormon ile o yağı harekete geçiren hormon arasında, bir dengesizlik olmasıdır. Bunu uygulayın, bakın göreceksiniz ki, vücudunuz nasıl yağ yakmaya başlıyor. Bu bir zayıflama kürü değildir. Aynı zamanda kan şekerini düşürür.

Tip 2 Diyabet Kürü 

Tip 2 şeker hastalığı kürü için, kaynayan bir su bardağı (150-200 ml) klorsuz suya, bir tatlı kaşığı bitki karışımı(sinirli ot-yasemin-ökse otu) atılarak yedi dakikada demlemek gerekir. Günde iki defa, sabah ve akşam yemeklerinden yarım saat önce, aç karnına içilmesi tavsiye edilir.

Şeker Hastalarına Faydalı Bitkiler

 • Günde bir defa, aç karına bir yemek kaşığı çörek otu yağı içilmesi yararlı olacaktır.
 • Limon, melisa çayı sakinleştirir.
 • Sinirli ot, aynı zamanda antibiyotiktir. İnsanları sakinleştirir.
 • Bir tutam fesleğen sabah, öğle ve akşam çiğnenirse, nöropatik ağrılara iyi gelecektir. Diyabete bağlı ağrılarda, karaciğer yağlı ise insülin gelişmektedir. Karaciğer yağlanması ne kadar yüksek olursa, kalp krizi geçirme riski o kadar artmaktadır.
 • Diyabet hastalarında ödem olunca, yeşil yulaf çayı içilmesi faydalı olur. Diyabet hastalarında Ayaklar ve gözler altında ödem ortaya çıkarsa, yeşil yulaf samanı çayı iyi gelir.
 • 1. Bol su içmek. Sıvı alımını artırmak gerekir.
  2. Karbonhidrat Alımı Azaltılmalıdır.
  3. Egzersiz yapılmalı.
  4. Stresten uzak durmalıdır.
  5. Düzenli kan şekeri ölçülmelidir.
  Kan şekerini düşüren besinler; Tarçın, Zerdeçal, Çemen otu, Sirke, Sarımsak, Tatlı patates, Yaban mersini.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here