Saç Sakal Ekimi Fiyatları

0
75

Erkeklerde sakalın çıkmadığı, seyrek olduğu veya dökülmesi durumunda, sakal ekimi işlemi yapılır. Sakal ekimi işlemi, bıyıklar için de yapılabilir. Sakallar çeşitli nedenler ile dökülebilir ya da çıkmayabilir. Bu durum, genetik nedenlerden veya yaşanan bir hastalıktan dolayı olabilir. Hangi nedenle olursa olsun, erkek estetiği için önemli olan sakalların seyrek olması veya dökülmesi, sıkıntı veren bir durumdur.

Sakal ekimi yapılırken, ekilecek kıl kökleri saç ekimindeki gibi enseden alınır. Bazı erkeklerde, hem saç hem de sakalda dökülme yaşanması, birlikte görülebilir.

Sakala ekilecek saç kökleri, enseden FUE yöntemi ile alınır ve sakal bölgesine yerleştirilir. Ekilen saç kökleri, sakal bölgesinde özelliklerini korur ve uzamaya devam ederler. Çok sık aralıklarla ekilmeleri durumunda, beslenmeleri zorlaşır ve uzamaları geç olur ya da hiç uzamaz. Bundan dolayı, ekilme sıklığının beslenmeyi ve uzamayı sağlayacak vaziyette, ayarlanması gerekir. Sakal ekimi yapıldıktan sonra, beş ile altı ay arasında kıllar uzamaya başlar. Belirgin boşluklar olması durumunda, sakal ekimi uygulaması yenilenebilir.

FUT yöntemi, sakal ekimi işlemi için uygun değildir. Sakal ekiminde, FUE yönteminin uygulanması gerekir. FUE yönteminde çok ince iğnelerle alınan kıl kökleri, ciltte herhangi bir kesi yapılmadan, delikler açmak suretiyle cildin içerisine taşınır. FUE yöntemi sakal ekimi için, daha uygun kabul edilmektedir.

Sakal Ekimi İçin Ne Kadar Kök Nakledilir?

Sakal kaybı bölgesel ise, sakalın yüzdeki bütünlüğünü sağlamak ve estetik oluşturmak için, yüzün diğer bölümlerindeki sakalların sıklık durumuna göre, nakil ve ekim yapılır. Tamamen köse olan birinde, sakal ve bıyık için ortalama, 3000 kök yeterli olmaktadır. Sadece bıyık bölgesinde ekim yapılacaksa, 800 – 1000 kök kıl istenen sonucu vermektedir.

Sakal Ekiminden Sonra

Sakal ekimi yapıldıktan 2-3 gün sonra, kıllar uzamaya ve belirginleşmeye başlar. Bu aşamada, kıl köklerinde küçük sivilceler olabilir. Ekimden sonra uzamaya devam eden sakal, makasla kısaltılabilir ya da uzamaya bırakılabilir.

Sakal Ekimi Fiyatları

Sakal ekimi fiyatları, saç ekimi fiyatları ile aynı seviyededir. Saç ekiminde olduğu gibi, nakledilen kök sayısına göre ücret belirlenmesi, en doğru yöntemdir.

Sakal ekimi fiyatlarını belirleyen etkenlerin başında, ekilecek olan kıl köklerinin sayısı gelir. Kıl kökü sayısı ile sakal ekimi fiyatları arasında doğru orantı vardır. Sakal Ekimi için, kullanılacak kıl kökü sayısı az olursa, sakal ekim fiyatları da azalır. Ekilecek kıl kökü sayısınca fiyatlandırma oluşur. Hastalar için sakal ekimi fiyatlarından çok, sakal ekiminin sonuçlarının daha önemli olması gerekir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here