Saç Ekmeden Çözüm

0
96

Saç dökülmesinin, farklı sebepleri vardır ve bunları bulmak her zaman için kolay olmaz. Saç dökülmesi, 30-40 yaşından sonra ortaya çıkmaktadır.

Kelliğin, çeşitli sebepleri olabilir. Travma, duygusal durumlar, protein düzeyindeki değişim, hormonal değişimler ve hastalıklar kelliğe sebep olabilmektedir.

Saç dökülmesine etki eden, bazı hastalıklar da vardır. Demir noksanlığı olan kişilerin, anemi hastalığı bu duruma örnektir. Kemoterapi ve bağışıklık sistemi ile ilgili bazı tedaviler de, saç dökülmesine sebep olabilmektedir.

Saç dökülmesi aşırı miktarda olursa, tam olarak etkili olacak bir tedavi bulmak çok zor olmaktadır. Saç dökülmesini durduracağını belirten şampuan, krem ve vitaminler etkili olamamaktadır.

Saç Nakli Nedir?

Saç nakli, kafa derisinde bulunan saç dökülen bölgelere, saç ekme işlemidir. Kılların yoğun olarak bulunduğu bölgelerden kıl kökleri alınarak, kafa derisine yerleştirilir.

Saç Ekmeden Çözüm İçin Doğal Tedaviler

Saç ekmeden çözüm için, birçok tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Fakat, bu tedavilerin bilimsel dayanağı bulunmaz.

Elma Sirkesi veya Pirinç Sirkesi

İki çorba kaşığı elma sirkesi veya pirinç sirkesi ile kafa derisine masaj yapın. 10 dakika bekletin ve ılık su ile kafa derinizi durulayın. Saç ekmeden çözüm için, faydalı olabilir.

Sarımsak, Limon ve Soğan

Saç ekmeden çözüm için, bir tane limon ve bir adet soğanın sularını çıkarıp, iki tane sarımsağı da döverek, kafa derisine uygulamak gerekir. 20 dakika beklenir ve kötü kokuyu önlemek için, kafa iyice temizlenir.

Zeytinyağı ve Kırmızı Toz Biber

Bir fincan kaşığı zeytinyağı ile iki çay kaşığı kırmızı toz biberi karıştırın. Saç derisine uygulayın ve masaj yapın.

Hindistan Cevizi Sütü ve Havuç

İki tane havucu, blenderde çekin ve bir fincan Hindistan cevizi sütü ile karıştırın. Karışımı, saç derisine uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra, kafa derinizi yıkayın.

Aloe Vera

İki yemek kaşığı, aloe vera yapraklarının jelini çıkartın ve su ile bir kaba koyun. Jel tamamen eriyene kadar, bir kaşık ile karıştırın. Karışımı, saç derisine dürerek 10 dakika bekletin. Sonra, kafa derisini ılık su ile temizleyin.

Yeşil Çay

Yeşil çay, vücut için çok faydalıdır. Özellikle, erkeklerde kellik ve saç dökülmesini yavaşlatmak için, çok faydalıdır.

 

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here