Saç Ekiminde Son Gelişmeler

0
80

Saç ekimi uygulaması, ilk olarak Japonya’da yapılmıştır. Saç ekiminde, son teknolojik gelişmeler ile değişimler yaşanmış ve saç ekimi , mükemmel bir duruma gelmiştir. Özellikle, yoğun saç dökülmesi yaşayan kişilerin tercih ettiği saç ekimi işlemleri, plastik cerrahi uzmanları tarafından yapıldığında, çok iyi sonuçlar alınmaktadır.

FUE Saç Ekim Tekniği

FUE saç ekimi yönteminde, Enseden alınan greftler, folikülleri ile beraber tek tek toplanır ve operasyona başlanır. FUE tekniğinin uygulamasında, dikiş olmaz ve yara izi kalmaz. Kellik sorunu olan, her insanda rahat bir şekilde uygulanabilir. Saç ekimi işleminde, ağrı ve kanama sorunu olmaz. İyileşme hızlı bir şekilde gerçekleşir.

DHI Saç Ekim Tekniği

Saç ekiminde son gelişmelerden birisi de, DHI saç ekimi yöntemidir. Uygulamalarda kesi yapılmaz ve hasta hızlı bir şekilde iyileşir. DHI saç ekimi tekniği, uzun zaman alan bir uygulamadır. DHI tekniği ile saç ve sakal ekimi ekimi yapılmakta ve daha kesin sonuçlar alınmaktadır. Kalem şeklinde olan, bir aparat ile operasyon yapılır, kanal açılır ve kökler yerleştirilir.

Saç ekiminde son gelişmelerden olan, DHI tekniği ile daha fazla ve daha sık olarak, ekim işlemi yapılır. DHİ tekniğinde, herhangi bir ağrı ve acı hissedilmez. Hastanın isteğine göre, sınırlı uyuşturma yapılır.

Saç Ekiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekimi uygulaması, hastane ortamında ve uzman doktorlar tarafından yapılması gerekir. Operasyonu yapacak kişi ve ortamın, steril olması gerekliliği vardır. Doğru yapılan uygulamalar, başarı oranını artırır. Saç ekimi yapılan bölgede, hızlı bir kanlanmanın olması gerekir. Kanlanma olduğunda, saç ekimi yapılan bölgenin iyileşmesi, hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Saç Ekimi Operasyonları Aşamaları

Saç ekimi uygulamasına başlamadan önce hasta, doktor tarafından muayene edilir ve hemşireler tarafından hastanın operasyona hazırlanması sağlanır. Operasyon öncesi, hastanın isteğine göre sınırlı uyuşturma uygulanarak, acı hissedilmesinin minimum seviyede olması sağlanır.

Saç ekiminde son gelişmeler sonucunda, kesi yapılmadığı için ağrı ve acı hissedilmesi durumu yaşanmaz. Hasta, günlük yaşamına kısa bir sürede döner.

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here