Saç Ekimi Sonrası PRP

0
175

PRP, trombosit içeren plazma manasına gelir. Prp tedavisi saç için uygulandığında, cilt uygulamalarında olduğu gibi tedavi olacak kişiden alınan kanın aşamalardan geçirilerek, yeniden enjekte edilmesidir.

Tedavi olan kişinin kanı, santrifüj cihazı vasıtasıyla trombosit yönünden zengin plazma durumuna getirilir. Enjekte edildiği alanda doğal yenilenme ve onarım başlatır.

Saç Ekimi Sonrası PRP Şart Mı?

Saç ekimi sonrası PRP tedavisi, saç ekimine destek veya dökülen saçların dökülme hızının azaltılması ve güç kazandırma maksadı ile uygulanır. Saç ekimi sonrası, PRP yöntemi şart değildir.

Saç Ekimi Sonrası PRP Gerekli Mi?

Saç ekimi öncesi ve sonrasında, PRP Tedavisi uygulanabilir. Tedavinin amacı, vücutta bulunan tüm hücrelerin rejenerasyonunu hızlandırmaktır. Saç ekimi dışında, bir çok sebeple de bu uygulama tercih edilir.

Saç ekimi sonrası PRP tedavisi, saç köklerinin gelişmesini iyileştirmek için kullanılabilir. Saç köklerinin, güçlenmesi sağlanabilir ve saç ekimi uygulaması sonrası, daha etkili sonuç elde edilebilir.

Saç Ekimi Sonrası PRP Ne Zaman Yapılmalı?

PRP tedavisi saç ekiminden sonra,  bir hafta ile dört hafta arası aralıklar ile yapılmalıdır. Genellikle 4-6 seans olarak yapılmaktadır. PRP tedavisinin tekrarlanması, 6-12 arasında değişir. PRP tedavisinin, ne zaman uygulanacağına doktor karar verir.

Saç Ekimi Sonrası PRP Uygulaması

Kan alındıktan sonra PRP hazırlanması,10-15 dakika kadar sürer. Cilde uygulandığında, 20 dakikayı bulur. Kan alma ve işlemi gerçekleştirme süresi, ortalama olarak 30 dakika bir zaman almaktadır. Saç ekimi sonrasında uygulama süresi, ekim miktarına bağlı olarak değişir.

PRP tedavisinde, ilk önce hastadan kan alınır. Alınacak kan miktarı, PRP tedavisinin nereye enjekte edileceğine göre değişir. Saç dökülmesi tedavisinde, kafa derisine uygulanacak olan enjeksiyon için alınan kan miktarı 20 milimetredir. Steril bir şekilde alınan kan, santrifüj cihazına yerleştirilir. Santrifüj cihazında trombositler, diğer kan bileşenlerinden ayrılır. Trombosit içeren, plazma elde edilir. Hazırlanan PRP, istenilen bölgeye enjekte edilir.

Saç Ekimi Sonrası PRP Fiyatı

Saç ekimi sonrasında PRP fiyatı, işlem yapılacak olan bölgeye göre değişir. Ortalama olarak, 1.500 TL ile 2.000 TL dolayındadır.

Saç Ekimi Sonrası PRP Faydaları

Doğru bir şekilde uygulanan PRP tedavisinde, saç dökülmesinin durması ve saçların canlılık kazanması mümkündür.

Saç Ekimi Sonrası PRP Yapılmazsa Ne Olur?

Saç ekimi sonrasında, PRP yapılmasına doktor karar verecektir. PRP tedavisinin, hastaya faydalı olacağına ve ne zaman uygulanacağına, saç ekimini yapan doktorun belirlemesi gerekir.

Saç Ekimi Sonrası PRP Tedavisi

Saç ekimi sonrası uygulanan PRP, saç ekimi başarısını artırır. Saç ekimi sonrası, 15-20 gün aralıklar ile 3 seans PRP uygulanabilir.

Saç ekimi sonrası PRP tedavisinde, ikinci seanstan sonra başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Saç ekimi sonrası PRP uygulaması için, belirli bir süre beklemek gerekmektedir. Bu sürenin, ne kadar olacağına ve PRP tedavisinin yapılabileceğine, doktor karar verir.

Saç Ekimi Sonrası PRP Kaç Seans?

Saç ekimi sonrası, 15-20 gün aralıklar ile 3 seans PRP uygulanabilir. Saç ekimi sonrası uygulanan PRP tedavisinde, ikinci seans sonunda yüz güldürücü sonuçlar alınabilmektedir.

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here