Saç Ekimi Protez

0
34

İnsanlar için, son derece önem taşıyan saçların dökülmesi, istenmeyen bir durumdur. Ancak, birçok sebebe bağlı olarak saç dökülmesi yaşanmaktadır. Belli bir bölge için, kelleşme ortaya çıkabildiği gibi tüm saçların dökülmesi ile de, kelleşme olabiliyor.

Saç dökülmesi yaşayanlar ve buna bir çözüm arayanlar için, iki alternatif ön plana çıkıyor. Protez saç ve doğal saç ekimi, en çok tercih edilenlerdir.

Protez Saç Nedir?

Protez saç için, uzmanlar tarafından öncelikle bir ölçülendirme yapılır. Kişinin, saç problemi değerlendirilir ve protez için ölçüleri alınır. İnsan saçı dokusundan geliştirilen, saç protezi hazırlanır. Saç protezi, özel yapıştırıcılar aracılığı ile saçsız olan bölgelere sabitlenir. Saçsız olan bölgeler veya seyrek olan bölgeler, protez saç uygulaması için uygun yerlerdir. Herhangi bir tıbbi operasyon yapılmaz, tıpkı bir diş protezi gibi veya lens gibi kullanılır ve herhangi bir sıkıntısı olmaz. Ancak, başınızda bir saç protezinin olduğunu bilirsiniz. Bazı kişilerin tercihi olsa da, protez saç kendi doğal saçını düşünenler için, uygun bir alternatif olmaz.

Protez saç genç, yaşlı, kadın ve erkek fark etmeksizin, herkese uygulanabilir. Sadece, çocuklar ile bu saçların bakımını yapamayacak durumda engelli olan kişiler, protez saç uygulamasının dışında tutulabilir. İsteyen herkes, protez saç sahibi olabilir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, kişinin kendi saçlarının kelleşme yaşanan bölgeye, nakil edilmesi işlemidir. Saç ekimi, doğal bir uygulamadır. Saçlı bölgeden, kıl kökleri alınır ve dökülmenin yaşandığı bölgelere, saç nakli yapılır. Bu mümkün olmazsa, vücudun farklı noktalarından kıl kökleri nakledilebilir. Saç ekimi doğal, canlı ve gerçek saçların ekiminin yapılmasından dolayı, en fazla tercih edilendir. Cerrahi bir uygulama olarak görülse de, riskleri minimum olur ve bundan dolayı, daha çok tercih edilir. Rahat bir şekilde gerçekleştirilir ve uzman hekimler sayesinde, en iyi sonuçlar alınır.

Saç ekimi operasyonunda, ilk olarak ense ya da kulak arkası gibi noktalardan, kıl kökleri alınmaktadır. Bu bölgeler, özellikle tercih edilir. Bu bölgeler, vücudumuzun dökülmeye karşı en dirençli noktalarıdır. Alınan kıl kökleri, tercihe göre oksijen tedavisine tabi tutulur ve güçlendirilir. Sonrasında, çizilen alın çizgisine ve diğer sınırlara uygun olarak, ekim aşamasına geçilir. Bu süreçte, acı ve ağrı hissedilmez. Saç ekimi tamamlandıktan sonra, hızlı bir iyileşme süreci ile normal yaşantıya dönülür.

Saç ekiminin doğal sonuçlar vermesi, en önemli tercih sebebidir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here