Saç Ekimi Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

0
99

Saç dökülmesi, erken yaşlarda başlayıp ileri yaşlara kadar devam edebilir. Saç dökülmesi sorunu yaşayanlar, ne kadar erken önlem alırlarsa, o kadar olumlu sonuç alınır. Özellikle gençlerin, erken yaşta başlayan saç dökülmelerini ciddiye alarak, uzman bir dermatoloğa başvurmaları gerekir.

20 ile 65 yaş aralığında bulunan her insana, saç ekimi operasyonu yapılabilir. Saç ekimi işlemlerinde, yaş sınırı yoktur.

Saçın ön tarafında dökülmelerin başlaması, sorunun başlangıcı olarak görülür, Saç tedavisi ve saç ektirme işlemleri ile sorunun daha da ilerlemesine, fırsat vermemek gerekir.

Saç Ekimi Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Saçların yoğunluğunda gözle görülür bir seyrelme olduğunda, kaç yaşında olunduğuna bakmadan saç ekimi yapılmasına, aday olunur. Saç ekimi yapılması için, kaç yaşında olunduğuna bakılmaz ve tedaviye başlanır.

Saç ekimi işlemlerinde, belli bir yaş sınırı yoktur. Ancak, erken yaşta yapılan saç ektirme ameliyatları, daha iyi sonuçlar vermektedir. Saç ekim ameliyatında en önemli faktör, saçtaki dökülmenin son bulmasıdır. Mesela, erkek tipi saç dökülmesi, devamlılığı olan bir saç dökülme şeklidir ve ortalama 40 yaşlarında, dökülmez hızı yavaşlar. Bundan dolayı, bu tip saç dökülmesi olanlarda dökülme tamamlanmadan saç ekimi yapılırsa, dökülme devam edeceği için sonraki dönemlerde tekrar saç ektirme ihtiyacı doğacaktır. Hastanın daha sonra, 2 ya da 3 seans operasyon yaptırması gerekli olabilir.

Saç ektirme operasyonu için, geç kalmamak gerekir. Sağlıklı saç kökünün alınacağı bölgedeki saç, yoğunluğunu ve canlılığını  kaybetmemelidir. Ensedeki saçlar ne kadar yoğun olursa, ameliyat o kadar başarılı olur. Şayet, bir kaza ya da ağır bir hastalık sonucu kafada saç kaybı olursa, o bölgedeki kan dolaşımının durumuna göre de saç nakli yapılabilir.

Erkeklerde Saç Ekimi Kaç Yaşında Yapılır?

Saç ekimi işlemi yaptıranların çoğunluğu 25-45 yaş aralığındadır. Bu yaş aralığında en fazla saç ekimi yaptıranlar 27 ve 37 yaşındaki erkeklerdir. Bu grubu 40-45 yaş aralığında olanlar takip etmektedir.

Saç Ekimi Kaç Yıl Dayanır?

Saç ekimi operasyonu 6-8 saat arasında tamamlanır. Hiç acı hissetmeden konforlu bir şekilde operasyonun bitmesi beklenir. Saç ekimi işleminden sonra, 10 günde tam olarak iyileşme sağlanır. Tek bir saç telinin yaklaşık olarak beş yıllık bir ömrü bulunur.

30 Yaşından Sonra Saç Dökülür Mü?

Bazı erkeklerde saç dökülmeleri, 30-40 yaş aralığında başlar. Başlangıç yaşı ve dökülme şekli, önceden belirlenemez.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here