Saç Ekimi Çim Adam

0
83

Saçın şekli, rengi, tipi, düz ya da dalgalı olması kişilere göre değişir ve kişilerin, karakteristiğini oluşturur. Saçın, özellikleri ile varlığı kadar yokluğu da, önemli olur. Saçların dökülmesi ve seyrelmesi de, can alıcı bir konudur. Saçı dökülen ve seyrelmesi olanlar için, önemli bir umut ışığı olan saç ekiminin, uzman hekimler tarafından yapılması gerekir.

Saç Ekimine Kimler Adaydır?

Yaş, hormonlar ve erkek tipi saç dökülmesi görülen erkekler, saç ekiminin en çok uygulandığı hastalardır. Saç çok önemli bir imaj kriteri olduğu için, erkeklerde en fazla görülen estetik girişim olarak, saç ekimi görülmektedir. Yanık sonrası saç veya kaşında çıplak alan ortaya çıkanlar, daha önce ekim yaptırıp memnun kalmayanlar, bazı hastalıklara bağlı olarak saçsız alanı olanlar ve bayan tipi saç dökülmesi görülenler, saç ekimine aday gruplarıdır.

Saç Ekimi İçin Nereye Gidilmelidir?

Saç ekimi, uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Uzman olan doktorlar, tarafından yapılması gerekir. Yasalar saç ekimi yetkisini, sadece Plastik Estetik Cerrahi ve Dermatoloji uzmanlarına vermektedir. Sağlıksız koşullarda yapılması, insan sağlığını tehdit eder. Deneyimi, eğitimi olmayan kişiler tarafından yapılması halinde, istenmeyen sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Yanlış saç ekimleri sonucunda, çim adam görüntüsü ortaya çıkabilir.

Saç Ekiminin Riski Var Mıdır?

Saç ekimi, cerrahi bir işlemdir ve her cerrahi işlemin, bir riski bulunur. Uygun koşullarda, cerrahi bir işlemin riski de, en aza iner. Bundan dolayı, saç ekiminde çim adam görüntüsü olmaması için, en uygun ortam olan hastaneler tercih edilmelidir.

Saç Ekiminin Komplikasyonları Var Mıdır?

Saç ekimi, kolay ve rahat olur ancak zaman alan, bir uygulamadır. Sağlık işlemlerinde, her zaman istenmeyen durum olabilir. Dolayısıyla, saç ekiminde de bir komplikasyon olması, her an beklenir. Önemli olan, oluşabilecek komplikasyonların pratikte olmaması ve olunca da, bir çözüm getirilmesidir. Saç ekimi sırasında olabilecek, acil müdahale gerektiren alerjik durumlara karşı, tedbir alınmalıdır. Aksi takdirde, çim adam görüntüsü ortaya çıkabilir.

Saç Ekimi Herkese Yapılabilir Mi?

Saç ekimine uygun olup olunmadığı, yapılacak ayrıntılı bir muayenede belli olur. Dermatoloji ve Plastik Cerrahi hekimleri, kişiyi görerek değerlendirir ve uygun olan kararı verir. Saçın özellikleri, dökülme tipi ayrıntılı olarak incelenir. Bu inceleme sonucuna göre, kişinin saç ekimine uygun olup olmadığına, karar verilir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here