Saç Ekimi Bayanlar İçin

0
23

Gelişen teknolojiler ve işlemler sayesinde, günümüzde artık saç ekimi sonrasındaki gün bile, çok yakından dikkatli bir şekilde bakılmadığı takdirde, saç ekimi işlemi yapıldığı belli olmamaktadır.

Saç Dökülmesi

Bayan ve erkeklerde, saç dökülmesi benzer gibi görülse de, saç dökülmesi farklı sebeplere dayanmaktadır. Erkeklerde genellikle saç kayıpları tepe noktası ve alın bölgesinin üstünde gözlemlenir. Bayanlarda ise, kafanın genelinde kayıplar gözükmektedir. Erkeklerde saç kaybı tespiti yapmak daha kolay olurken, kadınlarda ise daha zor olur ve bir uzman incelemesine, gerek duyulur.
Bayanlarda, saç ekiminin başarılı olması için çok iyi bir planlama, yapılması gerekmektedir.

Bayanlarda Saç Ekimi Ne Kadar Başarılı Olmaktadır?

Bayanlar için saç ekimi, FUE ve DHI yöntemleri ile gerçekleşmektedir. Saç ekiminde, bayanlar için özel olarak planlama yapılması, çok önemli bir noktadır. Bayanların saç ekiminde, alanında uzman olan doktorlar tarafından yapılacak işlemler ile kaybedilen saçları, yeniden kazanmak mümkün olmaktadır ve başarı oranı çok yüksektir.

Bayanlar İçin Saç Ekimi FUE Yöntemi

Bayanlar için saç ekimi, birkaç teknik ile yapılmaktadır. Yapılan işlemler, donörden temin edilen saç köklerinin toplanması ve eklenmesidir. Bu yöntemlerden olan Traşsız FUE yönteminin aşamaları şu şekildedir;
• Öncelikli olarak, donör bölge tespit edilir.
• Donör bölgeden, saç kökleri toplanır.
• Dökülme yaşanan bölgeye, kanallar açılır ve alınan saç köklerinin bu kanallara, nakli sağlanır.

Donör bölge olarak, ense bölgesi tercih edilir. Ense bölgesinden alınan saç kökleri, uzun saçlar ile kapanacağı için bir açıklık olmaz ve estetik olarak göze, kötü gelen görüntüler oluşmaz.

Bayanlar İçin Saç Ekimi DHI Yöntemi

Bayanlar için saç ekimi yöntemlerinden bir tanesi de, DHI Saç ekim yöntemidir.

  • Tıraşsız Saç Ekimi: Bu yöntemde saç ekimi yapılacak alan tıraş edilmez, donör bölgesinde ise, sadece saç köklerinin alınacağı alan tıraş edilir. Ense bölgesinde tıraşlanan yer, uzun saçlar tarafından kapanacağı için saç ekimi sonrası bu tıraşlanan yer belli olmaz. Bayanlar için saç ekimi, tıraşsız saç ekimi yöntemi ile daha seri ve etkili bir hale gelmiştir.
  • Uzun Saç Ekimi: Bu yöntemde ise, donör alınacak bölge dahil olmak üzere, hiçbir yer tıraş edilmez.

Bayanlarda Saç Ekimi Sonrası

Bayanlar için saç ekimi işlemi, tek seans olarak yapılır. Birkaç saat süren işlemler sonunda, saç ihtiyacı olan bölgeler saç ile doldurularak işlem sonuçlandırılır.

Saç ekimi işlemi sonrası hafif şişlikler, kızarıklık ve kabuklanma oluşması, normal olan bir durumdur. Bir süre sonra geçecektir.Uzun süreli kızarıklıklar ve şişlikler olduğunda, uzmanlara başvurulması faydalı olur. Birkaç gün sonra, günlük yaşantıya devam edilir.

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here