Saç Ekimi Bayan Fiyatları

0
7

Bayanlarda saç ekimi işleminde, erkeklerde olduğu gibi başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bayanlar erkek tipi saç dökülmesini, genel olarak yaşamazlar ve kendi doğalarına özgü, saç dökülmesini yaşarlar.

Bayanlarda, erkekler gibi bir alanın dökülmesi değil de, daha çok genel alanın seyrelmesi gibi, dökülme gözlemlenir. Bu gibi dökülmelerde, saç ekimine gerek duyulmadan, tedaviler ile engellenmesi sağlanabilmektedir. Bazı bayanlar, erkek tipi saç dökülmesi ile karşı karşıya kalabilirler.

Bayan Saç Ekimi Fiyatları

Bayan saç ekimi fiyatları, farklı rakamlar ile ifade edilmektedir. Kişinin durumu, bayan veya erkek olması, işlemi yapan klinik ve uzmanlar gibi ayrıntılar, bu konuda değişkenliklere neden olmaktadır. Saç ekimi işlemi için net belirlenen bir ücret yoktur ve kişiden kişiye değişmektedir. Saç ekimine ilişkin, detaylı bir biçimde bilgi almak için, muayene olmak gereklidir.

Öncelikle güvenilir ve başarılı işler yapan bir klinik ya da saç ekimi merkezi ile görüşmek gerekir. Bazı saç ekimi merkezleri, bayan saç ekimi fiyatlarını çok uygun rakamlara yaptıklarını iddia ederler. Ancak, bunu yaparken insanların hayatını tehlikeye atacak boyutta zararlı işlemler yapabilmektedir. Bunlara karşı kesinlikle dikkatli olmak gerekir.

Uygun saç ekim fiyatları ile bayan saç ekimi yapılması, kişileri bazı hatalara düşürebilir. Uygun fiyatlı olarak işlem yapan yerleri tercih eden kişiler bu konuda bazı mağduriyetler yaşayabilirler.

Saç ektirme fiyatları net olarak açıklanabilecek rakamlar değildir, ancak makul bir seviyede olması gerekir. Bundan dolayı hizmet alırken bu seviyenin altında hizmet veren kişilerden ve kliniklerden uzak durulması gerekmektedir.

Bayan saç ekimi fiyatları, kişinin saçındaki açıklığa ve bölgeye uygulanacak olan ekim sayısına göre değişir. Saç ekimi fiyatını belirlemek için öncelikle resimli bir muayene yapılır. Ucuz veya en uygun bayan saç ekimi fiyatları ile hizmet verdiğini söyleyen kliniklerden uzak durulması gerekir. Saç ekim işlemi için, uygun teknik ve uzman bir ekip gerekli olur. Uygun teknik ve uzman bir ekip ile uygulama yapan kliniklerin, talep edeceği ücret ise aşağı yukarı bellidir. Normal değerin altına düşülmediği durumlarda, saç ekimi işlemini yaptırmak en doğru davranış olur.

Yönteme Göre Bayan Saç Ekimi Fiyatları

Bayan saç ekimi fiyatları, kişilerin istek ve ihtiyaçlarına göre değişir. Her yöntemin maliyeti, değişiklik göstermektedir. Yöntem tercihi de, bunlardan biridir. FUE saç ekimi fiyatları, DHI saç ekimi fiyatlarından farklıdır. FUE yöntemi ile saç ekimi fiyatları, ortalama 6.000 TL’den başlar ek uygulamalar, doktor ve merkez gibi durumlar nedeniyle, fiyatlar yükselir. DHI yöntemi ya da FUE ile yapılabilen traşsız saç ekimi ücretleri, ortalama 2000 TL daha yüksek olur. Fue tekniği ile robotik saç ekim ücretleri ise, diğer yöntemlerden oldukça yüksektir. Robotik saç ekimi fiyatları, 20.000 TL ile 25.000 TL dolayındadır.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi için ne kadar bir sürenin gerekli olduğu, saç ekimi uygulamasının türü ve kellik yaşanan alanın, büyüklüğü ile ilgilidir. DHI metodu ile yapılan saç ekimi uygulaması, daha uzun sürmektedir. Dökülme oranı az olduğu zaman, daha kısa sürer.

Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Saç ekiminin, uzman hekimler tarafından klinik ortamda, yapılması gerekir. Cerrahi bir işlem olmasından dolayı saç ekiminin, bakanlıkça ruhsatlandırılan kliniklerde yapılması gerekir. Güzellik merkezleri ve benzeri, tıbbi donanıma sahip olmayan ortamlarda yapılamaz.

 

 

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here