Saç Ekimi Ağrılı Mı?

0
60

Günümüzde, en fazla uygulanan estetik uygulamalardan olan saç ekimi, kadınlar ve özellikle de erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Kişilerin görünümünde, önemli değişiklikler ortaya çıkaran saç ekimi konusunda en çok merak edilen sorulardan birisi de, saç ekiminin ağrılı ve acılı bir operasyon olup olmadığıdır. Saç ekimi yaptırırken ağrı ve acı hissedilmesi, saç ektirmek isteyen kişilerin en önemli sorunlarındandır.

Saç Ekimi Esnasında Ağrı Olur Mu?

Saç ektirmeye karar verme aşamasında, insanların farklı çekinceleri olabilir. Birçok kişinin aklına, saç ekimi ağrılı bir süreç midir? ya da saç ekimi acıtır mı? gibi, sorular gelebilir.

Saç ekimi operasyonu sınırlı uyuşturma ile yapıldığından dolayı, saç ekimi esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

Saç Ekimi Sonrasında Ağrı Olur Mu?

Saç ekimi sonrasında oluşabilecek ağrılar, doktorun vereceği günlük ağrı kesicilerle geçirilebilecek hafiflikte olur. Saç ektiren hastalar, bu süreci sıkıntısız bir şekilde atlatırlar.

Saç ekim operasyonlarının sonrasında, ağrı ve acı yok denecek kadar azdır. Saç ektiren 100 kişiden 85’i, hiçbir ağrı şikayeti yaşamadıklarını ifade ederken %15’lik kısım ise, hafif bir ağrı hissettiklerini ağrı kesiciler ile bu hissin kaybolduğunu ifade etmektedir.

Lokal Anestezi Yapılırken Ağrı Hissedilir mi?

Saç ekimi sırasında kişilerin acısız, ağrısız ve konforlu bir operasyon geçirmeleri için, kişinin saç verici sahasının uyuşturulması gerekir. Sınırlı uyuşturma ile yapılan bu işlem esnasında çok ince iğneler kullanılır ve deriye uygulanan madde, kısa süreli hafif bir yanma hissi verir.

Bu süreçte hissedilen yanma hissi, kişiye göre değişir. Yetişkin bir kişide, bir kaç dakika süren yanma hissi rahat olarak geçer.

Dental İğneler İle Minimum Ağrı

İğne fobisi olan kişiler acı ve ağrı yaşayacakları için, saç ektirmekten çekinebilirler. Tıp dünyasındaki yeniliklerle birlikte, sınırlı uyuşturma uygulamalarında kullanılan özel dental iğneleri, ince iğne uçları ve hızlı uygulama sayesinde ağrı, minimum seviyelere düşmüştür.

İğne Fobisine Karşı Sedasyon

İğne fobisi yaşayan kişilerin tercih ettiği bir yöntem olan sedasyon, verici sahası uyuşana kadar iğne aşamasının hiç sıkıntı yaşamadan, atlatılmasını sağlar.

Günümüz teknolojisi ile yapılan saç ekimi uygulanması esnasında film, televizyon izlenmekte, uyuyarak ve sohbet ederek operasyon yapılabilmektedir.

 

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here