Saç Ekimi 7 Ay Sonra

0
143

Saç ekimi uygulaması için, donör kısımları ve saç ekilecek bölümler belirlenir, sınırlı uyuşturma yapılarak işleme başlanır. İlk gün çok az da olsa, ağrı, kızarıklık ve kanama olabilir.

Bir ay sonra, saç ekimi işleminde saçlar dökülür. Doğal bir durumdur. Saç yapısını değiştirmiş ve yeni bir döneme başlamıştır.

İki ay sonra, saçlar düzensiz bir biçimde dökülmeye devam eder. İçlerinde, dökülmeyen saçlarda olabilir. Şok dökülme, yavaş olarak sona erecektir. Kızarıklıklar devam edebilir. Ekim bölgesinde sivilceler görülebilir. Çok fazla olmadığı takdirde, bu durum normal görülür.

Üç ay sonra, saçlar, belli olmaya başlar. Kızarıklıkların, büyük kısmı geçmiş olur. Saçların çıkması esnasında, kökten kaşınma ve alın yağlanmaları olabilir.

Dört ay sonra, saç ekimi aşamalarında dökülme biter. İlk saç çıkışları, cansız ve kıvırcık olabilir. Saçlara, el ile masaj yaparak ve doğru yere yatırılması ile düzensiz yön çıkışlarına, engel olunur. Saçlar, yavaş olarak oturur ve küçük olarak görülmeye başlar.

Beş ay sonra, saçların büyük bir kısmı, büyüme evrelerini tamamlar. Yeni çıkan saçlar, 3-4 cm uzunluğunda olur ve giderek kalınlaşır. Doğru çıkış yönleri, oluşmaya başlar ve ele gelecek kadar bir uzama görülür.

Saç ekiminden beş ay sonra, sivilceler çoğalabilir. Saça, tarak vurmaktan kaçınmalı ve makine ile tıraş yapılmamalıdır.

Altı ay sonra, saçlar istenilen görünüme kavuşur. Kuluçka dönemleri tamamlanır. Bu dönemde de, saçı makine ile tıraş etmekten kaçınmalıdır. Saçlar, biraz daha uzar. Saçların gürleşmesi, tamamlanmaya başlar. Sivilceler de azalmalar görülür. 3. ayda verilen, saç çıkış yönleri tamamen oturur. Seyrek çıkan kısımlar, zaman geçtikçe gürleşir ve çoğalmaya başlar.

Saç Ekimi 7 Ay Sonra 

Saç ekimi 7 ay sonra, fark edilecek bir duruma gelir. Saç uzar ve kalınlığını alır.

Saç ekimi 7 ay sonra, süresini tamamlar. Erkekler tıraş olabilir, bayanlar da kesim işlemi yaptırabilirler.

Saç ekiminin 7 ay sonrasında, saçlar tam olarak çıkış sağlar ve kalınlığı oturur.

Saç Ekimi 1 Yıl Sonra

Saç ekimi işleminden, bir yıl sonra istenilen sonuç alınmaktadır. Kişiler, istediği şekli verebilir, tıraş olabilirler.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here