Saç Ekimi 5 Ay Dökülme

0
75

Saç ekimi için, donör kısımları ve saç ekilecek bölümler belirlenerek, sınırlı uyuşturma ile işleme başlanır. İlk gün hafif ağrı, kızarıklık ve kanama olabilir.

Saç ekimi işlemlerine, 3. gün devam edilir. Hastanın bandajı çıkartılır. Saç ekimi için, kafa kontrol edilir. Saçların, ilk yıkanması gerçekleştirilir. Saçta oluşan kabuklar, yıkanarak temizlenir. Saç ekimi uygulamasında, kanallar kontrol edilir ve greftler yerleştirilir.

Saçların, yumuşak dokunuşlar ile yıkanması gerekir. Saç ekimi işleminin, bir hafta sonrasında ekilen saçlar daha güçlü ve yerinden oynamayacak, bir hale gelir. Ekilen bölgeyi, zedelemekten kaçınmak gerekir. Bu dönemde, kaşıntı hissedilebilir. Bu, normal olan bir durumdur ve iyileşme işaretidir.

Saç ekiminde, saçlarda çeşitli kabuklanmalar meydana gelir. Bu kabuklanmalar, on gün sonra temizlenmelidir. Doktorun vereceği losyonlar ile 10- 20 dakika arası, masaj yapılır. Parmak uçları ile nazikçe temizlenir.

İçindekiler

Saç Ekimi 1. Ay

Saç ekimi işleminin 1.ayında, saçlar şok dökülme dediğimiz durumda dökülür. Bu, doğal bir durumdur. Saç, yeni bir döneme başlar. 3. aya kadar saçlar, dökülebilir ve bu normaldir. Kafa derisindeki, kızarıklıklar azalır. Ancak, tam olarak geçmez.

Saç Ekimi 2.Ay

Saç ekiminin 2. ayında saçlar, düzensiz olarak dökülebilir. İçlerinde dökülmeyen saçlarda olabilir. Bu normal bir durumdur. Şok dökülme yavaş olarak sona erecektir. 2 aylık saç ekiminde, kızarıklıklar devam edebilir. Ekim bölgesinde sivilceler görülebilir. Sivilceler fazla olmadığı takdirde, normal olarak görülür.

2 aylık saç ekimi döneminde, kepeklenmeler de olabilir. Saçlara iyi gelen, vitamin destekleri alınabilir.

Saç Ekimi 3.Ay

3 aylık saç ekimi aşamalarında, kepeklenme devam edebilir. Bu normal bir durumdur. Yavaş olarak saçlar, belli olmaya başlar. Kızarıklıkların, büyük kısmı geçmiş olur. Saçların çıkması esnasında, kökten kaşınma yapabilir. Alın yağlanmaları olabilir. Yeni çıkmaya başlayan saçlar, ince telli olur. Zaman ilerleyince, bu incelik kalınlaşır.

Saç Ekimi 4.Ay

Saç ekiminin 4. ayında, dökülme biter. İlk saç çıkışları cansız ve kıvırcık olabilmektedir. Saçları el ile masaj yaparak doğru yere yatırmak, düzensiz yön çıkışlarını engeller. Saç, yavaş olarak oturmaktadır. Dışarıdan bakıldığında, saçlar küçük olarak görülebilir. Bakımlara devam ederek, çıkan saçlara yön verilmelidir.

Saç Ekimi 5.Ay

Saç ekimi işleminde, 5. ayın sonunda saçların büyük bir kısmı, büyümelerini tamamlar. Doğru çıkış yönleri, oluşmaya başlamıştır. Çok Az da olsa, dökülme görülebilir. Saçlarda ele gelecek şekilde, bir uzama görülmeye başlar.

Saç ekiminin 5 ay sonrasında, sivilceler çoğalabilir. Saça tarak vurmamak gerekir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here