Saç Ekimi 4. Ay Dökülme

0
154

Saç ekimi için, donör kısımları ve saç ekilecek bölümler belirlenerek, anestezi uygulaması ile işleme başlanır. İlk gün hafif de olsa, ağrı, kızarıklık ve kanama olabilir. Saç ekiminde, uyku pozisyonuna 1. gün ve tüm süreçlerde, dikkat etmek gerekir. İlk gün kanallar açılır, saç kazınır ve pansuman yapılır.

Saç ekim işleminin, 3. günü hastaya kullanılacak olan losyonlar ve şampuanların, nasıl kullanılacağı anlatılır. Bandajı çıkartılır, kafa kontrol edilir. Saçların, ilk yıkama işlemi gerçekleştirilir. Saçta oluşan kabuklar temizlenir. Kanallar kontrol edilir ve greftler yerlerine yerleştirilir.

Saçların, zarar vermeden ve yumuşak dokunuşlar ile yıkanması gerekir. Dışarı çıkılacağı zaman, toz ve güneş ışınlarından korunmak için, şapka takılmalıdır. Şapkayı, sonuna kadar kafaya geçirmemelidir.

Saç ekiminde, saçlarda çeşitli kabuklanmalar meydana gelir. Bu kabuklanmalar, on gün sonra temizlenmelidir. Doktorun, vermiş olduğu losyonlar ile masaj yaparak, parmak uçları ile nazikçe temizlemek gerekir. Yapılan saç ekimi işleminden 10 gün sonra, saç çıkış işlemleri ve izlerin, iyileştiği görülecektir.

Saç ekiminden 1 ay sonra, saçlar tamamen dökülür. Bu, doğal bir durumdur. Saç yapısını değiştirerek, yeni bir döneme girer. Kafa derisindeki, kızarıklıklar azalır. Ancak, tam olarak geçmez.

2 aylık saç ekimi aşamalarında, saçlar düzensiz olarak dökülebilir. İçlerinde dökülmeyen saçlarda olabilir. Bu normal bir durumdur. Şok dökülme, yavaş olarak sona erer.

2 aylık saç ekiminde, kepeklenmeler olabilir. Çok fazla kepeklenme problemi olursa, ilaç kullanmak gerekli olabilir. Saç diplerinde, çok küçük ya da düzensiz bir saç çıkışı görülebilir. Saçlara iyi gelen, vitamin desteklerinden faydalanmak gerekir.

3 aylık saç ekiminde, saçlar kepeklenmeye devam edebilir. Bu normal bir durumdur. Saçlar, yavaş olarak belli olmaya başlar. Kızarıklıkların, büyük kısmı geçmiş olur. Saçların çıkması esnasında, kökten kaşınma olabilir. Alın yağlanmaları görülebilir. Yeni çıkan saçlar, ince telli olur. Zaman ilerleyince, bu ince telli saçlar kalınlaşır.

Saç Ekimi 4. Ay Dökülme

Saç ekimi işleminin 4. ayında, dökülme biter. İlk saç çıkışları, cansız ve kıvırcık olabilir. Saçlara el ile masaj yaparak doğru yere yatırmak, düzensiz yön çıkışlarını engeller.

Saç ekimi işleminde, 4. ay da saçlar yavaş olarak oturur. Dışarıdan bakıldığı zaman, saçlar küçük olarak görülür.

Saç ekimi işleminin 4. ayında dökülme bittiği için, bakımlara devam ederek çıkan saçlara yön vermeye, devam edilir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here