Saç Ekimi 3 Ay Sonra

0
150

Saç ekimi için, donör kısımları ve saç ekilecek bölgeler belirlenir. Anestezi uygulaması ile işleme başlanır. Birinci gün işlem olarak kanallar açılır, saç kazınır ve pansuman yapılır. İlk gün az olsa da, ağrı, kızarıklık ve kanama olabilir.

Saç ekimi işlemlerine, 3. gün devam edilir. Bandaj çıkartılır. Saç ekimi için, kafa kontrol edilir. Saçların, ilk yıkama işlemi gerçekleştirilir ve hastaya saç yıkanması konusunda, bilgi verilir. Saçta oluşan kabuklar, yıkanarak temizlenir.

Saç Ekimi 3 Ay Sonra (4.Ay)

Saç ekimi işleminde 3 ay sonra, dökülme biter ve greftler saç kökünü tanımaya başlar. İlk çıkışlar, cansız ve kıvırcık olabilir. Saçlara el ile masaj yaparak doğru yere yatırmak, düzensiz yön çıkışlarına engel olur.

Saç ekimi işleminde 3 ay sonra, saçlar zamanla giderek oturur. Dışarıdan bakıldığında, küçük olarak görülmeye başlar.

Saç ekimi işleminde 3 ay sonra, bakımlara devam ederek çıkan saçlara yön vermeye, devam edilir.

Saç Ekimi 5.Ay

Saç ekimi işleminde, 5. ayın sonunda saçların büyük bir kısmı, büyümeye başlar. Bir kısmı, tüy şeklinde çıkar ya da cilt altında görülür. Doğru çıkış yönleri, oluşmaya başlamıştır. Az da olsa, dökülme görülebilir. Saçlarda, ele gelecek kadar bir uzama olur.

Saç ekiminin 5 ay sonrasında, sivilceler çoğalabilir. Saça, tarak vurmaktan kaçınmak gerekir. Makine ile tıraş yapılmamalıdır.

Saç Ekimi 6.Ay

Saç ekiminin 6. ayında, saçlar istenilen görünüme kavuşur. Kuluçka dönemleri tamamlanmıştır. Saç uzunluğu 1-2 cm daha uzar. Saçların gürleşmesi, tamamlanmaya başlar. Seyrek olan bölümler, zamanla gürleşir ve çoğalmaya başlar.

Saç Ekimi 7.Ay

Saç ekimi 7. ayda, gözle görülür bir duruma gelir. Saç uzar ve kalınlığını alır. 1. ay ile 5. ay arasından, çok farklı bir görünümü olur. Erkeklerin saçları tıraş etme, bayanların da kesim gerçekleştirme işlemine başlanabilir. Saç ekimi işleminde, 7. ayda saçlar tam anlamıyla çıkış sağlar ve kalınlığı oturur.

Saç Ekimi 1.Yıl

Saç ekimi işleminden, bir yıl sonra sonuç alınır. Doğal bir görünüme kavuşulur ve gözle görülen bir başarı elde edilir. Saç ekimi yapılan kişiler, istediği şekli verebilir, tıraş olabilir, istediği şampuan ve bakım ürünlerini kullanabilirler. Saç ekimi işlemlerinde erkekler ve kadınlar için, çok güzel sonuçlar almak mümkündür.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here