Özel Sağlık Sigortası Saç Ekimi

0
138

Günümüzde saç ekimi fiyatlarının yüksek olması, saç ekimi yaptırmayı düşünen kişileri, arayış yapmaya zorlamaktadır. Özel sağlık sigortası olan kişiler, özel sağlık sigortasından yararlanarak, saç ekimi yaptırmanın mümkün olup olmadığı hakkında araştırma yaparlar.

Özel sağlık sigortalarının estetik teminatı bulunuyorsa, saç ekiminin özel sağlık sigortası tarafından karşılanması gerekir. Ancak, özel sağlık sigortalarının büyük çoğunluğunda, bu madde yer almamaktadır. Kişiler özel olarak isterlerse, bu madde eklenmektedir.

Sigorta yaptırırken estetik teminatı da eklendiği takdirde, saç ekimi işlemlerini ücretsiz olarak hastanelerde yaptırmak, mümkün olmaktadır. Tabi ki bu teminat için yıllık ortalama 3.000 TL civarında ek ücret ödemek gerekmektedir. Ayrıca ilk sene için, işlem yapılmamaktadır. Bu teminat ile birçok estetik işlemi, bazı hastanelerde hiçbir ücret ödemeden yapılmaktadır.

Estetik/kozmetik teminatı ile botoks, yağ aldırma, saç ekimi, dudak dolgusu, burun estetiği ve diyetisyen hizmetleri ücretsiz olarak alınabilmektedir.

Özel sağlık şirketlerinde, çoğunlukla bu teminat bulunmamaktadır. Bu teminat bulunan şirketlerde, 2.000-3.000 TL civarında fark istemektedirler. Özel sağlık sigortalarının içeriğinde şöyle bilgi verilmektedir. Her türlü estetik, kozmetik amaçlı operasyonlar, yağ aldırma, burun küçültme ve saç ekimi, özel sağlık sigortası kapsamı dışındadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası, SGK’lı kişilerin özel hastanelerden sağlık hizmeti aldığı zaman, SGK’nın karşılamadığı masrafları karşılayan sigorta türüdür. SGK’lı kişilerin, yüksek standartta sağlık hizmeti almasına, imkan sağlamaktadır.

İsteğe bağlı olan bir sigortadır ve bu sigortadan yararlanmak için, SGK’lı olmak yeterlidir. 60 yaş üzerinde olan kişiler, bu sigortadan faydalanamamaktadır. Poliçenin geçerlilik süresi, sigorta başlangıcından itibaren 1 yıl olarak uygulanır. Sonraki yıl, tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak için, poliçeyi yenilemek gerekli olmaktadır.

Saç Ekimi Sigorta Kapsamında Mı?

Estetik ve kozmetik amaçlı operasyonlar, burun estetiği, yağ aldırma, saç ekimi, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı dışında tutulmaktadır.

Bazı sigorta şirketleri tarafından, ek teminatlar sunulmak suretiyle kapsam dahiline alınmaktadır. Sigorta yaptırmadan önce, sigorta şirketine sorularak bu konuda, bilgi alınması gerekir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu bütün sağlık kurumlarında geçerli olur. Bundan dolayı, sigorta yaptırmadan önce sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastaneleri, öğrenmek gerekir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here