Organik Saç Ekimi Öncesi Sonrası

0
98

İki yıllık AR GE çalışması sonrası, hayata geçirilmiş olan organik saç ekimi hastanın kendi yağlı dokusundan hazırlanan, kök hücre enjeksiyonu kullanılarak yapılır.

Saç ekiminde en önemli sorunlardan bir tanesi, saç ekilecek alanın ekim işlemine uygun hale gelmemesinden kaynaklanır. Saç ekimi adından da belli olduğu gibi, bir ekim işlemidir. Nakledilen saç kökleri ve ekilecek alan ne kadar kaliteli olursa, saç ekimi de o kadar başarılı sonuçlar verir.

Organik Saç Ekimi?                                                      

Klasik saç ekimi işlemlerinde, donör alan denilen hastanın sağlıklı kıl kökleri, kontrol edilir. Greftler alınır ve saçtan yoksun bölgeye, nakil işlemi yapılır. Kelleşen alanda ise, azalan ve saç köklerini besleyemeyen bir yağ eksikliği görülür. Bu bölgede deri, kemiğe yakınlaşmış ve içi boşalmış olur. Bu bölgeye yeni saç kökleri nakil edilse bile, başarı yakalama şansı çok az olur.

Organik Saç Ekimi sonrası, bu konularda, çok önemli avantajlar sağlanır. Kişinin kendi yağından elde edilen, kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu, saç ekimi işleminin rahat olarak yapılmasını sağlar. Ayrıca, verimsizleşmiş saçtan yoksun olan bölgeyi, sağlıklı hale getirir.

Organik Saç Ekimi ve Bölgesel Yağlanma

Organik Saç Ekimi enjeksiyonu, bölgesel yağlanma sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Kök hücreden zengin hale getirilen yağ enjeksiyonu ile organik saç ekimi öncesi, hastanın bölgesel yağlanma sorunu çektiği alanları hedef alınır. Çünkü insanların yağ depolarında, yoğun miktarda kök hücreler bulunur.

Organik Saç Ekimi Sonrası

Saçtan yoksun olan bölge, Organik Saç Ekimi enjeksiyonu sonrası verimli hale getirildiği zaman, cilt alt dokusunda bazı değişimler olur. Bu bölgede, saç dökülmesi yaşanmasının sebeplerinden birisi kemiğe yaklaşmış, saç derisidir. Bu enjeksiyon ile, öncelikle deri altının yağlanması sağlanmış olur. Kök hücreler, yeni hücrelerin yapımını hızlandırarak ve cilt altı dokusunu verimli hale getirir. Ekilen greftler, çıkış yerlerindeki sağlıklı alanda olduğu gibi, yeni bölgelerinde yaşarlar.

Organik saç ekimi sonrası, zaman ilerledikçe daha da güçlenerek çıkan yeni saç kökleri eskisinden, daha gür ve sağlıklı saçların ortaya çıkmasını sağlar.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here