Mikro FUE Saç Ekimi

0
67

Saç dökülmesi, genellikle kafa derisinin ön tarafında veya tepe bölgesinde, genetik ve çevresel faktörlerden dolayı ortaya çıkar. Kafa derisinin arka bölümündeki saçlar kalıcıdır. Farklı bir sağlık problemi olmadığı takdirde, saçlar dökülmez.

Saç ekimi, kafanın arka tarafındaki kalıcı saçların, ön ve tepe bölgesine nakil edilmesi ile gerçekleştirilir. Saç ekim işlemi, kalıcı olan bir işlemdir. Ekilen saçlar, ilerleyen yıllarda dökülmez. Saç ekimi işlemlerinde, saçlı bölgeden alınan saç köküne greft denilir. Mikro greft ise, saç kökü ile birlikte alınan saç kökünün, daha küçük olmasıdır. Buna, mikro FUE tekniği de denilmektedir.

Mikro FUE Saç Ekimi

Mikro FUE tekniğinde, donör bölgedeki saç kökleri mikromotor vasıtasıyla, saçlı deriden çıkartılır. 0,6 ile 0,9 mm çapındaki uçlar, deride çok minik daireler açarak, saç kökünü onu çevreleyen dokudan ayırır.

Saç ekimi operasyonuna başlarken kafadaki saçlı deriye sınırlı uyuşturma yapılır. Sınırlı uyuşturma sağlandıktan sonra, saç ekimi yapılacak olan bölgeye alınan, saç kökleri ekilir. Mikro FUE tekniği ile saç ekimi, ağrısız ve dikişsiz olan bir işlemdir.

Mikro FUE tekniği ile saç ekimi, yaklaşık olarak 6 saat kadar sürer.

Mikro FUE tekniği ile yapılan saç ekimi sonrasında, hasta 2-3 gün içinde özel hayatına dönebilir.

Mikro FUE tekniği ile doğal saça en yakın bir görünüm elde edilebilir. Saçlı derideki kırık, saç kıran gibi oluşan boşluklara da, aynı şekilde saç ekimi yapılabilir. Mikro FUE tekniği ile saç ekimi, saç dökülmesi sorunu yaşayan her yaştaki insana, rahat bir şekilde uygulanır.

Mikro FUE Saç Ekimi Avantajları

Mikro Fue, saç ekiminde birçok avantajın yolunu açmıştır. Saç ekiminde, doğal bir görünüm elde edilmesini ve daha yoğun bir ekim yapılmasını sağlamıştır.

Mikro FUE’nin avantajları;

Doğal görünüm,

Hızlı iyileşme,

Maksimum yoğunluk,

Minimal travma.

Mikro FUE Saç Ekim Fiyatları

Saç ekiminde, fiyatı belirleyen tek bir unsurdan bahsetmek, mümkün değildir. Doktor tecrübesi, dökülme seviyesi, kullanılan teknik ve ekilen saç kökü sayısı fiyatı belirleyen ilk unsurlar gibi görünse de, kliniğin bulunduğu şehir, çalıştırdığı personel sayısı gibi unsurlarda fiyatı belirler. Saç ekimi fiyatlarını etkileyen, birden fazla faktör vardır.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here