Kalem Yöntemiyle Saç Ekimi

0
65

DHi saç ekimi, (Direct Hair Implantation) tıraşsız saç ekimi olarak da bilinir. DHİ yönteminde, choi adlı medikal kalem ile greftler toplanır ve saçlar yerleştirilir. Diğer saç ekimi yöntemlerinde, iki işlem ayrı olarak yapılır. Kullanılan özel kalem sayesinde, tek işlem ile yapılarak hastaya rahatlık sağlanır. FUE saç ekimi tekniğinde işlem üç aşamalı iken, DHI saç ekimi tekniğinde ise, iki aşamalı olarak uygulanmaktadır. DHİ tekniğinin, aynı zamanda Choi tekniği saç ekim tekniği olarak da anılmasının sebebi, bu iğnenin özelliğindendir.

DHİ (Choi tekniği) kalem yöntemiyle saç ekimi yapılmasının amacı, saç ekiminde kaliteyi artırmak ve yoğun görüntü sağlamaktır. Mevcut saçlı görüntüsü korunarak, saç ekimi yaptıran kişinin hızlı bir şekilde, günlük yaşamına dönmesi sağlanır.

Saç Ekim Operasyonlarında Kullanılan Yöntemler?

Saç ekimi uygulamalarında kullanılan yöntemler;

  1. FUT: Follicular Unit Transplantation
  2. FUE: Follicular Unit Extraction
  3. DHi: Direct Hair Implantation

DHİ (Choi) Tekniğiyle Saç Ekimi Aşamaları 

Donör bölgeye sınırlı uyuşturma yapılır. Saç köklerinin rahatlaması sağlandıktan sonra, özel kalem ile saç kökleri toplanır. Toplanan saç kökleri, kafa derisine yerleştirilir.

Choi tekniği ile saç ekimi işleminde, kökler alınır ve hızlı bir şekilde yerleştirilir. Bu şekilde, köklerin tutması ve greftlerin sağlıklı kalması sağlanır.

Saç ekimi işlemi, yaklaşık olarak 10-12 saat sürer. Saç ekimi uygulamasının, uzman doktorlar tarafından yapılması gerekir.

Kalem yöntemiyle saç ekimi sonrası, birinci gün kontrol yapılır. Saç ekiminin ikinci günü, yıkama başlar ve sekiz gün boyunca, yıkamaya devam edilir.

DHİ (Choi) Tekniğiyle Saç Ekimi Avantajları

  • Kanal açılması ve saç kökünün yerleştirmesi, birlikte yapıldığı için toplanan saç kökleri, hızlı bir şekilde yerine yerleştirilir.
  • Saç ekimi, sık olarak yapılır ve daha doğal görünümler, elde edilir.
  • Kalem yöntemiyle saç ekimi esnasında, köklerin bekleme süresi azaltılır. Bekleme süresi azalınca, kök kaybı riski de en az olarak gerçekleşir.
  • Mevcut saçlar, hiç bir şekilde hasar görmez. Saç dökülmesi tamamlanmamış hastalarda da, bu yöntem uygulanabilir.
  • Kalem yöntemiyle saç ekimi sonrasında, çok  hızlı bir iyileşme süreci yaşanır.

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here