İleal İnterpozisyon Nedir? İleal İnterpozisyon Ameliyatı

0
767
ileal interpozisyon

İleal İnterpozisyon (şeker hastalığı ameliyatı), metabolizmanın yeniden düzenlenmesini sağlayan, bir sindirim sistemi cerrahi işlemidir.

İleal İnterpozisyon Ameliyatı 

Tip 2 diyabet hastalığını ortadan kaldırmak ve tedaviyi daha başarılı olarak gerçekleştirmek için, uygulanacak yöntemlerden bir tanesidir. Bu operasyon ile birlikte Ghrelin ismi verilen hormonun devre dışı kalması ve mideye giren gıdaların emiliminin çok daha hızlı olarak gerçekleşmesi amaçlanır. Operasyon sonucunda bu hedefi yakalamak çok daha kolay oluyor.

İleal interpozisyon ameliyatları sonuçları gayet başarılıdır. Bu ameliyat Tip 2 hastalarına uygulanmaktadır. Ameliyat olacak hastanın, pankreası incelenir. İnsülin üretme kapasitesinin, korunmuş olması gerekli olan bir durumdur. Bu detay sağlanırsa, diğer tetkikler ile hastanın ameliyat için uygun olduğu düşünülür.

İleal İnterpozisyon Ameliyatı Nasıl Yapılır?

İleal interpozisyon ameliyatında, tansiyon kontrolü çok önemlidir. Bundan dolayı, kan basıncını ölçecek bir tansiyon aleti ve kandaki oksijen doygunluğunu takip etmek için, oksijen ölçüm mili kullanılır. Anestezi ile beraber diğer ilaçların akışını gerçekleştirmek için hastanın kolundan damar yolu açılır. Bu işlemler esnasında ve ameliyat esnasında hasta, her hangi bir ağrı ve acı hissetmez. Anestezi ile birlikte hastanın konforunun üst seviyede olduğunu belirtmeliyiz. Ameliyat süresi yaklaşık olarak 1,5-2 saat arasındadır.

İleal İnterpozisyon Ameliyatı Fiyatı

İleal interpozisyon ameliyatında amaç, diyabetin ortadan kaldırılmasıdır. İlerlemiş ve durdurulamayan diyabet hastalığına müdahale edildiği için, fiyatların belirlenmesi risk durumuna göre değişir. Risk faktörü devreye girince, operasyonu gerçekleştiren cerrahın da, tecrübesi önemli olmaktadır. Alanında daha uzman olan doktor, daha fazla para demektir. Ayrıca operasyonun yapıldığı hastane de, fiyat belirlenmesinde etkili bir rol oynar. Bu ameliyatı yaptırmayı düşünen hastaların, her açıdan değerlendirme yapmaları gerekir.

İleal Bypass Nedir?

İleal İnterpozisyon operasyonu, Tip 2 Diyabet tedavisi için geliştirilmiş bir cerrahi tedavidir. Metabolik sendrom tanımlaması içerisinde, Tip 2 Diyabet ile beraber hipertansiyon, hiperlipidemiler (kolesterol ve trigliserid yüksekliği) ve kilo fazlalığı yer alır.

Diverted İleal İnterpozisyon Nedir?

On iki parmak bağırsağı ve ince bağırsağın başlangıç bölümü devre dışı bırakıldığından dolayı, kısmi bir bypass uygulaması yapılır.

İleum Ameliyatı Nedir?

İleal İnterpozisyon terimi, ince bağırsağın son kısmı ile başlangıç kısmının yer değiştirmesi işlemidir. Ameliyat, insülin direncine neden olan hormonları devre dışı bırakmak ve insülin duyarlılığını artıran hormon seviyelerini yükseltmek için yapılır.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here