Göğüsten Saç Ekimi

0
14

Vücut kıllarından yapılan saç ekimi, ense bölgesinin saçları yeterli olmadığı takdirde, başvurulan yöntemlerden birisidir. Body Hair Transplant denilen bu yöntem, yeterli vücut kıllarının saçsız bölgeye transfer edilmesidir. Saçsızlık sorunu, özellikle erkeklerde psikolojik olarak sorun yaratmaktadır.

Göğüs kıllarından saç ekimi yapılması, saç ve sakaldan sonra üçüncü alternatif olarak uygulanmaktadır.

FUE yönteminde son yıllarda ortaya çıkan gelişmeler, göğüs kıllarından saç ekimini ön plana çıkarmıştır. Göğüs kafesinin sert olması, göğüs kıllarının FUE yöntemiyle alınmasında, diğer vücut kıllarına göre avantaj sağlar.

Hangi Vücut Kılları Saç Ekiminde Kullanılabilir?

  1. Sakal Kılları.
  2. Göğüs Kılları.
  3. Diğer Vücut Kılları.

Göğüs Kıllarından Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Pratik olarak, ense saçlarının alınması ile göğüs kıllarının alınması arasında, fazla bir fark bulunmaz. Sınırlı uyuşturma uygulanır. Dünyada, çok az da olsa genel anestezi altında, vücut kıllarının alımı işlemi uygulanmıştır.

Saçlı derinin, belirli anatomik sinir noktaları bulunduğu için, çok daha düşük dozlarda uygulanan lokal anestezi ile anestezi işlemi tamamlanabilir. Ama, göğüs bölgesinde bu anatomik noktalar, yüzeysel bölgelerde bulunmamaktadır. Bundan dolayı da, seçilecek belirli bir bölgeyi uyuşturmak için yüksek dozlarda anesteziye ihtiyaç olur. Dolayısı ile günlük alınabilecek göğüs greft sayısı çok fazla olmaz.

Anestezi işleminden sonra, vücut kıllarının alımı ile saç greftlerinin alımı arasında, bir fark yoktur. Mikro motor ya da manuel yöntemle, (FUE saç ekimi)alım yapılabilir. Burada alım yaparken, göğüs kıllarının açılarına dikkat etmek önemlidir. Aksi takdirde, fire oranı yüksek olabilir. Göğüs kıllarının boyu, saç kıllarına göre daha kısa olur. Alım yaparken, derine girmemeye dikkat edilmelidir. Vücut kıllarının ekiminde, Dhi saç ekimi tekniği ile çok iyi sonuçlar alınmaktadır.

Göğüs Kılları Ne Kadar Uzar?

Göğüs kılları, saç ve sakal kılları gibi uzamaz. Genellikle, göğüs kılları 5-6 cm’ye kadar uzar.

Hiç Saçı Olmayana Saç Ekilir Mi?

Saçsız bölgenin genişliği ile alınabilecek toplam greft sayısı arasında, bir orantı olması gerekir. Eğer saç kökleri yetersiz ise, diğer vücut kılları kullanılabilir.

Göğüs Bölgesinde Alım Sonrası İz Kalır Mı?

Bütün cerrahi girişimler de, deride mutlaka az ya da çok iz kalmaktadır. Önemli olan, dengeli homojen bir alım yapmaktır.

Göğüsten Saç Ekimi Öncesinde Neler Yapmak Gerekir?

Göğüs bölgesine minoxidil uygulanması, operasyondan bir ay kadar öncesinden başlayarak göğüs bölgesinin jiletle traş edilmesi, güçlü göğüs kıllarının doktor tarafından seçilmesinde yardımcı olur.

Ekilen Göğüs Kıllarının Tamamı Çıkar Mı?

Göğüsten saç ekimi sonrası, göğüs kıllarının, saçlı deriye adaptasyonu maalesef, yüzde yüz olmaz. Burada en önemli kriter, göğüs kıllarının kalitesidir.

Göğüs Bölgesinin İyileşmesi Ne Kadar Sürer?

Göğüsten saç ekimi sonrası iyileşmenin, klasik yara iyileşmesinden, herhangi bir farkı yoktur. Ortalama bir hafta içerisinde, tamamen iyileşmiş olur.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here