Erkek Saç Ekimi Öncesi Sonrası?

0
235

Erken yaşlarda kellik ile karşılaşmak, erkekler ve bayanlar tarafından hiç hoş karşılanmaz. Bu durumdaki bazı kişiler ciddi sorunlar yaşarlar. Günümüzde, kellik sorununu ortadan kaldırmak için, saç ekme yöntemleri uygulanmaktadır.

Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekim yöntemleri, FUT, FUE ve DHİ olarak ayrılmaktadır. Bu yöntemler arasında, birtakım farklar vardır. En önemli fark, verici kök denilen saç köklerinin, çıkarılış yöntemidir.

Erkek Saç Ekimi Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Erkek Saç Ekimi öncesi;

  • Erkek saç ekimi öncesi, sigara ve alkol kullanımı, bir hafta önceden bırakılmalıdır.
  • En az bir hafta önce, dair her türlü ilaç kullanımı bırakılmalıdır.
  • İşlem öncesinde, kesinlikle uykusuz kalmamalıdır. Tok karnına gitmek, daha faydalı olacaktır.
  • Erkek saç ekimi öncesi, saçlar, kısa ve temiz olmalıdır. Mümkünse, düğmeli önü rahat açılır bir kıyafet tercih edilmesi, daha yararlı olacaktır.

Erkek Saç Ekimi Sonrası?

Erkek Saç Ekimi Sonrası;

Erkek saç ekimi sonrası, doktorun belirlediği talimatlara uyulması halinde, iyileşme DHİ ve FUE tekniklerinde, oldukça hızlı gerçekleşir. İki teknikte de,direk yatış pozisyonu en az 1 hafta önerilmez.

Erkek saç ekimi sonrası, saç köklerinin alım yapıldığı alan, sargı bezleri ile kapatılır. Doktorun kontrolünde çıkartılır. Saç greftlerinin diplerinde, ekim yapılan alanda kırmızılıklar oluşur. Bu kızarıklıklar, 3 haftaya kadar kafa derisinde görülebilir. Doktorun verdiği şampuan ve bakım losyonlarını, kullanma talimatlarına uygun şekilde, kullanmak gerekir.

İyileşme süreci 1. Evrede, kızarıklıkların geçmesi beklentisi ile sonlanır. 2. aşamada, ekilen saç kökleri uzamış hali ile şok dökülme sürecine girer ve akabinde, ekilen kökler gerçek bir saç kökü olarak çıkmaya başlar. Bu evreden sonra,  iyi bir görüntüye kavuşabilmek için yaklaşık 7-8 aylık bir zamana ihtiyaç vardır. Bazı kişilerde 1. denemede, başarısız da olunabilir. Bu durumda, doktor nezaretinde ikinci defa ekim yapılmasında, herhangi bir sakınca yoktur.

3 hafta boyunca, ağır sporlar yapılmaması gereklidir. Günlük çalışma düzenine, devam edilebilir. Yüzme sporundan, 3 hafta kadar uzak durulmalıdır.

Erkek saç ekimi sonrası saç yıkama işlemleri, doktorun tavsiye ettiği gibi yapılmalıdır. Normal olarak, saçı yıkarken ovalama yapar gibi, saçınıza dokunmamanız gereklidir. Çok hafif vuruşlarla, verilen losyonu yedirmek gerekir.

Saç Ekimi Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Saç ekimi işe yarıyor. Başarılı bir teknik ve uzman ellerle gerçekleştirilen operasyon, en iyi sonucu vermektedir. Belli bir zaman dilimi sonunda, saçlara yeniden kavuşmak mümkündür.

Saç Ekimi Saçlar Ne Zaman Kalınlaşır?

Saç ekiminden sonra altıncı aya gelindiğinde, saç kökleri % 50-80 arası çıkar. Saçlar rahatlıkla fark edilir. Sekizinci ayın sonunda, normal saç kökleri gürleşir, kalınlaşır ve doğal formunu alır.

 

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here