En Son Saç Ekim Yöntemleri

0
114

Saç ekimi, ilk olarak Japonya’da yapılmıştır. Saç ekim işlemleri, günümüz teknolojisi ile gelişmeler sağlayarak, mükemmel bir duruma gelmiştir. Özellikle, yoğun saç dökülmesi yaşayan erkeklerin tercih ettiği saç ekimi işlemleri, günümüzde yaygın olarak plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır.

FUE Saç Ekim Tekniği

En son saç ekim yöntemleri arasında, en fazla tercih edilen yöntemdir. FUE saç ekim tekniği, mikromotor veya manuel punch cihazı ile yapılır. Bu teknikte, kesi ya da dikiş kullanılmadan ve herhangi bir yara izi bırakmadan, saç ekimi yapılır. Bir seans, 6-9 saat arası sürmektedir. Kellik sorunu yaşayan, kadın ya da erkeklere rahat bir şekilde uygulanır. En son saç ekim yöntemlerinden olan FUE yönteminde, fiyatlar saç ekim miktarına, uygulanan merkeze ve doktora göre değişiklik gösterir. Saç ekimi işlemi esnasında, ağrı ve kanama yaşanmaz. Cerrahi bir kesi işlemi olmadığından dolayı, iyileşme hızlı olarak gerçekleşir. Bir yıl içerisinde, ekim yapılan alanda doğal bir görünüm oluşur.

DHI Saç Ekim Tekniği

En son saç ekim yöntemlerinden olan DHI yöntemi, tıraşsız saç ekim yöntemi olarak bilinir ve son teknoloji ile uygulanmaktadır. Kesi işlemi yapılmayan operasyonda, hastanın hızlı bir şekilde iyileşmesi söz konusudur. FUE tekniğine göre, daha az bir alana daha fazla ekim işlemi gerçekleştirilir.

En son saç ekim yöntemlerinden olan DHI tekniğinin, en büyük avantajı daha sık ve fazla alana, ekim işlemi yapılmasıdır. Herhangi bir ağrı hissedilmez. Hastanın istemesi halinde, sınırlı uyuşturma yapılabilir.

Saç Ekiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Saç ekim işleminin, hastane ortamında ve uzman doktorlar vasıtası ile yapılmasına, dikkat edilmelidir. Operasyonu yapacak kişi ve ortamın mutlaka, steril olmasına dikkat etmelidir. Doğru yapılan uygulamalar, başarı oranını artırır. Saç ekimi yapılan bölgede, sonuçların iyi olduğunu gösteren hızlı bir kanlanma, olması gerekir. Kanlanma olduğu zaman, saç ekimi yapılan bölgenin iyileşmesi hızlanır.

Saç Ekiminin Aşamaları

Saç ekimi operasyonundan önce hastanın, doktor tarafından muayenesi yapılır. Hastanın isteğine bağlı olarak sınırlı uyuşturma uygulanır.

En son saç ekim yöntemlerinde, kesi yapılmaz, ağrı ve acı hissedilmez. Hasta, günlük yaşamına hemen dönebilir.

Saç Ekiminde En İyi Yöntem Nedir?

DHI tekniği, cerrahlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir. DHI tekniği daha hızlı iyileşme sağladığı gibi, saç ekiminde daha iyi sonuçlar alınmasını da sağlamaktadır.

DHI mi FUE mi?

FUE tekniğinde, daha geniş bir alana ekim yapılabilir. DHI metodunda ise, daha sık ekim yapabilmektedir. FUE tekniğinde saç tıraşı yapılır. DHI tekniğinde ise, donör bölgeye saç tıraşı yapılması yeterli olmaktadır.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here