DHİ Tekniği Saç Ekimi

0
66

DHI Saç Ekimi,(Direct Hair Implantation)doğrudan saç ekimi demektir. DHI yönteminde, greftler toplanır ve alınan saçların, yerleştirilmesi sağlanır. Diğer saç ekim yöntemlerinde, bu iki işlem ayrı olarak yapılır. DHI saç ekimi yönteminde, kullanılan özel kalem ile tek işlemde yapılarak, hastaya rahatlık sağlanır. FUE saç ekimi tekniğinde, işlemler üç aşamalı olarak yapılırken DHI tekniği ile saç ekiminde, iki aşamalı olarak gerçekleşir.

DHİ tekniği ile saç ekiminde saçın kalitesini artırmak ve yoğun görüntü sağlamak için çalışma yapılır. Hastanın, mevcut saçlı görüntüsü korunur ve saçını kısaltmadan saç ekimi yapılarak, hızlı bir şekilde günlük yaşamına dönmesi sağlanır.

Saç Ekim Operasyonlarında Kullanılan Yöntemler?

Saç ekimi uygulamalarında kullanılan yöntemler;

  1. FUT: Follicular Unit Transplantation
  2. FUE: Follicular Unit Extraction
  3. DHi: Direct Hair Implantation

DHİ Tekniği Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

Donör bölgeye sınırlı uyuşturma yapılır, saç köklerinin rahatlığı sağlanır ve özel kalem ile saç kökleri toplanır. Sonra, toplanan saç kökleri bu özel cihaz ile kafa derisine yerleştirilir.

Saç köklerinin, özel choi kalemi ile kafa derisine yerleştirilmesi sağlanır. Choi kalemi, çok ince ve sivri uçlu olup, içerisine saç kökü alabilecek olan bir yapıya sahiptir.

DHİ yöntemi saç ekimi işleminde, kökler alındıktan hemen sonra yerleştirilir. Bu şekilde, köklerin tutma oranı ve greftlerin sağlıklı kalma, ihtimali yükselir.

DHİ yönteminde operasyon yaklaşık olarak,10-12 saat kadar sürer. Uygulamanın, uzman hekimler tarafından yapılması, son derece önem taşır.

DHİ yöntemi saç ekimi sonrası, birinci günü hastanın kontrolü yapılır. İkinci gününde, yıkama başlar ve sekiz gün yıkamaya devam edilir.

DHİ Tekniği Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

  • Kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işlemi, birlikte yapılır. Toplanan saç kökleri, kısa zaman içerisinde yerine yerleştirilir.
  • Saç ekiminin, sık olarak yapılmasına imkan sağlar.
  • Daha doğal bir görünüm, elde edilir.
  • Özel kalemi ile saç ekiminde, köklerin bekleme süresinde kısalma olur. Kök kaybedilmesi en düşük seviyede olur.
  • Mevcut saçlara, hiçbir şekilde zarar verilmez.
  • Hasta, çok hızlı olarak iyileşir.

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here