DHİ Tekniği İle Saç Ekimi

0
120

DHI saç ekiminde, choi adlı medikal kalem ile greftlerin toplanması yapılır. Alınan saçlar, cilde kesi ve kanal açılmadan yerleştirilir. Bu yöntemde işlemler özel kalem sayesinde, tek işlem ile yapılarak hastaya rahatlık ve kolaylık  sağlanır. FUE saç ekim tekniğinde işlem, üç aşamalı iken DHI tekniği ile saç ekiminde, iki aşamalı olarak yapılır.

DHİ tekniği ile saç ekimi yapıldığında, saç ekimi kaliteli olur ve yoğun bir görüntü sağlanır. Aynı zamanda, mevcut saçlı görüntü korunur. Saç kısaltılmaz ve hastanın günlük hayatına dönmesi hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Saç Ekimi İşlemlerinde Kullanılan Yöntemler?

Saç ekimi uygulamalarında, kullanılan üç yöntem vardır.

1.FUT: Follicular Unit Transplantation

2.FUE: Follicular Unit Extraction

3.DHi: Direct Hair Implantation

Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

Donör bölge için,  sınırlı uyuşturma yapılarak, saç kökleri rahatlatılır ve özel kalem ile saç kökleri toplanır. Sonrasında, toplanan saç kökleri bu özel cihaz vasıtasıyla, kafa derisine yerleştirilir.

Saç kökleri, özel choi kalemi ile kafa derisine yerleştirilir. Bu kalem, çok ince ve sivri uçlu olup, içerisine saç kökü yerleştirilecek bir yapıya sahiptir.

DHİ tekniği ile saç ekimi işleminde, kökler alındıktan sonra bekletilmeden hemen yerleştirilir. Bu şekilde, tutma oranı ve greftlerin sağlıklı kalma ihtimali, yükselmiş olur.

DHi tekniği ile saç ekimi, yaklaşık olarak 10-12 saat sürer. Uygulamanın uzman hekimler tarafından yapılması gerekir.

DHİ tekniği ile saç ekimi sonrası, birinci gün hastanın kontrolü yapılır. İkinci günden itibaren, yıkama başlar ve sekiz gün boyunca devam eder.

Avantajları Nelerdir?

  • Kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işleminin birlikte yapılması, toplanan saç köklerinin kısa sürede, yerine yerleştirilmesine imkan sağlar.
  • Sık olarak saç ekimi yapılmasına ve daha doğal görünümler, elde etmeye imkan sağlar.
  • Özel aleti ile saç ekimi esnasında köklerin bekleme süresi azaltılır. Bu şekilde, kök kaybı riski en aza indirilir.
  • Mevcut saçlar, hasar görmez. Saç dökülmesi tamamlanmayan hastalarda da, uygulanması mümkün olan bir yöntemdir.
  • Hasta, hızlı bir iyileşme süreci yaşar.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here