DHİ Tekniği İle Saç Ekimi

0
1

DHI Saç Ekimi, (Direct Hair Implantation) doğrudan saç ekimi anlamına gelmektedir. Bu yöntemde, choi adlı medikal kalem sayesinde, greftler toplanarak alınan saçların cilde kesi ve kanal açılmadan, yerleştirilmesi sağlanır. Bilinen saç ekim yöntemlerinde, bu iki işlem ayrı olarak yapılırken kullanılan özel kalem sayesinde, tek işlem ile yapılarak hastaya konfor ve kolaylık, sağlanmış olur. FUE denilen saç ekimi tekniğinde işlem, üç aşamalı iken DHI tekniği ile saç ekiminde, iki aşamalı olarak uygulanır.

DHİ tekniği ile saç ekimi yapılmasının amacı, saç ekiminde kaliteyi artırmak ve yoğun görüntü sağlamaktır. Aynı zamanda, mevcut saçlı görüntüyü koruyarak ve saçı kısaltmadan, saç ekimi yaptıran kişinin hızlı bir şekilde, günlük hayatına dönmesini sağlamaktır.

Saç Ekimi İşlemlerinde Kullanılan Yöntemler?

Saç ekimi uygulamalarında, kullanılan üç yöntem vardır.

1.FUT: Follicular Unit Transplantation

2.FUE: Follicular Unit Extraction

3.DHi: Direct Hair Implantation

Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

Donör bölgeye sınırlı uyuşturma uygulanarak, saç köklerinin rahatlaması sağlanır ve özel kalem ile saç kökleri toplanır. Sonrasında, toplanan saç kökleri bu özel cihaz vasıtasıyla, kafa derisine yerleştirilir.

Saç kökleri, özel choi kalemi ile kafa derisine yerleştirilir. Bu kalem, çok ince ve sivri uçlu olup, içerisine saç kökü yerleştirilecek bir yapıya sahiptir.

DHİ tekniği ile saç ekimi işleminde, kökler alındıktan sonra bekletilmeden hemen yerleştirilir. Bu şekilde, tutma oranı ve greftlerin sağlıklı kalma ihtimali, yükselmiş olur.

Yaklaşık olarak,10-12 saat kadar süren uygulamanın uzman kişiler tarafından yapılması son derece önem taşır.

DHİ tekniği ile saç ekimi sonrası, birinci gün kontrol yapılır. İkinci gün yıkama başlar ve sekiz gün boyunca yıkama devam eder.

Avantajları Nelerdir?

  • Kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işleminin birlikte yapılması, toplanan saç köklerinin kısa sürede, yerine yerleştirilmesine imkan sağlar.
  • Sık olarak saç ekimi yapılmasına ve daha doğal görünümler, elde etmeye imkan sağlar.
  • Özel aleti ile saç ekimi esnasında köklerin bekleme süresi azaltılır. Bu şekilde, kök kaybı riski en aza indirilir.
  • Mevcut saçlar, hasar görmez. Saç dökülmesi tamamlanmamış hastalarda da, uygulanabilen bir yöntemdir.
  • Hasta, hızlı bir iyileşme süreci yaşar.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here