Choi Tekniği İle Saç Ekimi

0
66

DHI Saç Ekimi, tıraşsız saç ekimi tekniği olarak bilinir. DHI saç ekimi yönteminde, choi adlı medikal kalem ile greftler toplanır ve saçların, yerleştirilmesi yapılır. Diğer saç ekim yöntemlerinde, bu işlemler ayrı olarak yapılırken kullanılan özel kalem ile  tek işlemde yapılarak, hastanın rahat olması sağlanır. FUE saç ekimi tekniğinde işlem üç aşamalı iken, DHI tekniği ile saç ekimi iki aşamalı olarak uygulanır.

DHİ tekniği (Choi tekniği) ile saç ekimi yapılmasının amacı, saç ekiminin kalitesini artırmak ve yoğun görüntü elde etmektir. Hastanın, mevcut saçlı görüntüsü korunarak ve saçını kısaltmadan, hızlı bir şekilde günlük yaşamına dönmesini sağlamaktır.

Saç Ekim Operasyonlarında Kullanılan Yöntemler?

Saç ekimi uygulamalarında kullanılan, üç yöntem vardır.

  1. FUT: Follicular Unit Transplantation
  2. FUE: Follicular Unit Extraction
  3. DHi: Direct Hair Implantation

DHİ(Choi)Tekniği İle Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

Donör bölgeye sınırlı uyuşturma yapılarak, saç köklerinin rahatlığı sağlanır ve özel kalem vasıtasıyla saç kökleri toplanır. Toplanan saç kökleri, bu özel kalem ile kafa derisine yerleştirilir.

Choi tekniği ile yapılan saç ekimi işleminde, kökler alındıktan sonra, hızlı bir şekilde bekletilmeden yerleştirilir. Bunun sonucunda, köklerin tutma oranı ve greftlerin sağlıklı kalma ihtimali, yükselmiş olur.

Yaklaşık olarak,10-12 saat kadar süren uygulamanın uzman hekimler tarafından yapılması, son derece önem taşır.

DHİ (Choi) tekniği ile saç ekimi sonrası, hastanın birinci gün kontrolleri yapılır. Saç ekiminin, ikinci günü yıkama başlar ve sekiz gün boyunca, yıkama işlemine devam eder.

DHİ(Choi)Tekniği İle Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

  • Kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işleminin bir arada yapılması ile toplanan saç köklerinin kısa zaman içinde, yerine yerleştirilmesine olanak sağlar.
  • Sık bir şekilde saç ekimi yapılır ve daha doğal görünüm, elde edilir.
  • Saç ekimi esnasında, köklerin bekleme süresi azalır. Bekleme süresi azalınca da, kök kaybı en az şekilde olur.
  • Mevcut saçlar, hasar görmediği gibi, bu yöntemi saç dökülmesini tamamlamayan hastalara da uygulamak mümkün olmaktadır.
  • Hasta, hızlı bir şekilde iyileşme sürecini tamamlar.

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here