Canlı Saç Ekimi

0
111

Genellikle, hormonlara ve genetik faktörlere göre ortaya çıkan saç dökülmesi, erkekler ve bayanlarda da görülmektedir. Saç ekimi tedavi işlemleri için, yapılacak tetkiklerin sonucunda hastanın vücudunun saç ekimine, uygun olup olmadığının tespit edilmesi gerekir.

Saç ekimi uygulamalarının sayısı, her geçen gün artmakta ve insan vücudundan alınan köklerin kafa bölgesine aktarılması da, mümkün olmaktadır. 3 ile 5 saat arası süren operasyonlardan sonra, günlük yaşama devam edilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi, kıl köklerinin toplu olarak veya tek tek alınarak baş bölgesine, nakil edilmesi ile gerçekleşir. Bu yöntemlerin, alt dalları ve uygulama biçimleri de vardır. FUT ve FUE (DHI – Altın uç – Safir – Perkutan) tekniği olarak, uygulama yapılmaktadır.
Her yöntemin kendi içerisinde, başarılı ve başarısız detayları bulunmaktadır. Son dönemlerde, artan saç ekimi yöntemleri ile birlikte hastalar için saç ekimi uygulamalarının sayısı, artış göstermiştir.

Saç Ekimi İçin Vücudun Uygun Olması Gerekir

Erkek tipi saç dökülmesi sorunu yaşayan her kişi, bu tedaviden faydalanır demek yanlış olur. En önemli etkenlerden bir tanesi, insan vücudundaki canlı kıl köklerine ulaşılmasıdır. Eğer, vücut da bunu karşılayan bir alan ya da yapılanma (donör) yoksa, ne yazık ki saç ekimi tedavisi başarılı olamaz ve sonuç elde edilemez.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Saç ekimi için, 22 yaş kriter olarak kabul edilmektedir. Erkek tipi saç dökülmesi sorunu olan, vücudunda güçlü ve canlı kıl köklerine sahip olan her insan, saç ekimi tedavisinden faydalanabilir.
Saç ekimi tedavisinde başarı oranı, her geçen gün biraz daha artıyor ve bu da hastalar için, umut kaynağı olmaktadır. Doğru bir hekim ve doğru uygulama sonucunda, kısa süre içerisinde daha sağlıklı ve daha canlı bir saç yapısına sahip olmak mümkündür.

Saç Ekiminin Aşamaları

İlk aşama, hazırlık evresidir. Uzman doktorlar tarafından yapılacak testlerin sonucunda, hastanın tedaviye uygun olup olmadığı saç dökülmesinin sebepleri ve hangi tedavinin daha sağlıklı olacağı, hakkında karar verilir.

İkinci aşamada, saçın tıraşlanması yapılır ve ön saç çizgisi tespit edilir.

Üçüncü aşamada ise, sınırlı uyuşturma yapılır. Sınırlı uyuşturma ile hasta ağrı ve acı hissetmez.

Kanalların açılması ve saç köklerinin, doğru bir şekilde ekilmesi ile tedavi tamamlanır.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları, günümüzde çok farklı olarak açıklanmaktadır. Saç ekimi yapılacak kişinin durumu, kadın ya da erkek olması, işlemi yapan klinik ve uzmanlar, fiyatların değişmesine neden olurlar. İşlem için, net belirlenen bir ücret yoktur ve kişiden kişiye göre değişir.

Saç ekimine ilişkin bilgi almak için, mutlaka muayene olmak gerekir.

Saçlar Nasıl Ekiliyor?

Klasik saç ekimi yönteminde, ensenin biraz üzerinden alınan yaklaşık 10×3 cm ebatlı saçlı deri mikro greftler haline getirilir ve mikro greftler şeritler halinde, saçsız alanlara tek tek ekilir.

Saç Ekimi Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Saç ekimi gerçekten işe yarıyor. Başarılı bir teknik ve uzman ellerle gerçekleştirilen operasyon, en iyi sonucu vermektedir. Belirli bir süre sonra, saçlara yeniden kavuşmak mümkündür.

 

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here