Bayanlar İçin Saç Ekimi

0
73

Gelişen teknolojiler sayesinde, saç ekimi sonrasında çok yakından dikkatli bir şekilde bakılmadığı takdirde, saç ekimi işlemi yapıldığı belli olmaz.

Saç Dökülmesi

Bayan ve erkeklerde, saç dökülmesi benzer olarak düşünülse de, saç dökülmesi farklı sebeplere dayanır. Bayanlarda, kafanın genelinde kayıplar görülür. Saç kaybı tespiti zor olur ve bir uzman incelemesine, gerek duyulur. Bayanlarda, saç ekiminin başarılı olması için çok iyi bir planlama, yapmak gerekli olur.

Bayanlarda Saç Ekimi Ne Kadar Başarılı Olmaktadır?

Bayanlar için saç ekimi, FUE ve DHI saç yöntemleri ile yapılır. Saç ekim işlemlerinde, hastalara özel olarak planlama yapılması, çok önem taşımaktadır. Bayanların saç ekiminde, uzman olan doktorlar tarafından yapılacak işlemler ile kaybedilen saçları, yeniden kazanmaları mümkündür.

Bayanlar İçin Saç Ekimi FUE Yöntemi

Bayanlar için saç ekimi, birkaç teknik ile yapılmaktadır. Yapılan işlemler, donörden temin edilen saç köklerinin toplanması ve eklenmesidir. Tıraşsız FUE yönteminin aşamaları;
• Öncelikli olarak, donör bölge tespiti yapılır.
• Donör bölgeden, saç kökleri birer birer  toplanır.
• Dökülme yaşanan bölgeye, kanallar açılır ve alınan saç köklerinin, nakli yapılır.

Donör bölge olarak, ense bölgesi tercih edilir. Ense bölgesinden alınan saç kökleri, uzun saçlar ile kapanacağı için estetik olarak göze kötü gelen, görüntüler olmaz.

Bayanlar İçin Saç Ekimi DHI Yöntemi

DHİ saç ekimi yöntemi, Bayanlar için saç ekimi yöntemlerinden biridir.

  • Tıraşsız Saç Ekimi: Saç ekiminin  yapılacağı bölge tıraş edilmez. Ense bölgesindeki tıraşlanan yerler, uzun saçlar tarafından kapandığından dolayı belli olmaz. Bayanlar için saç ekiminde, tıraşsız saç ekimi yöntemi daha seri ve etkili olarak uygulanır.
  • Uzun Saç Ekimi: Uzun saç ekimi yönteminde, donör alınacak bölge ve hiç bir yer tıraş edilmemektedir.

Bayanlarda Saç Ekimi Sonrası

Bayanlar için saç ekimi işlemi, tek seansta yapılır. Saç ihtiyacı olan bölgeler saç ile doldurularak işlem bitirilir.

Saç ekimi işlemi sonrası hafif şişlikler, kızarıklık olması normaldir. Bir süre sonra geçer. Uzun süren kızarıklık ve şişlikler olursa, hekime başvurmak gerekir. Birkaç gün sonra, günlük yaşama devam edilir.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here