Bayan Saç Ektirme

0
126

Saç dökülmesi sorunu, yalnız erkeklerin değil kadınların da sorunudur ve saç ekimi talebi azımsanmayacak sayıdadır. Kadınların saç ekiminde en çok sıkıntı yaşadıkları nokta, erkeklerde olduğu gibi saç ekimi işleminin belirgin olması ve fark edilmesidir. Ancak gelişen teknoloji sayesinde, artık çok yakından ve dikkatli şekilde bakılmadığı takdirde, saç ekimi yapıldığı fark edilmemektedir.

Kadınlardaki saç dökülmesi, nedenlerinin farklı olmasından dolayı saç nakli işlemi başarı yüzdesi, genel olarak daha düşük olmaktadır. Kadınlarda saç ektirme işleminin, başarılı olması için çok iyi bir planlamaya, ihtiyaç vardır.

Bayanlarda Saç Ekimi Ne Kadar Başarılı Olmaktadır?

Saç ekimi işlemleri FUE ya da DHI yöntemleri ile gerçekleştirilir. Bayan saç ektirme işlemi için, özel olarak planlama yapılması çok önemli bir noktadır. Bayanlarda, saç ektirme işlemi ile kaybedilen saçları, yeniden kazanmak mümkündür. Başarı oranı, yüzde 99’a kadar çıkmaktadır.

Saç Ekiminde FUE Yöntemi

Bayanlarda saç ekim işlemi birkaç teknik ile yapılır.

Traşsız FUE yöntemi:
• İlk olarak, donör bölge tespit edilir.
• Saç kökleri, donör bölgeden toplanır.
• Dökülme yaşanan bölgeye kanallar açılır ve alınan saç kökleri nakil edilir.

Donör bölge olarak, ense bölgesi tercih edilir. Ense bölgesinden alınan saç kökleri, uzun saçlar ile kapanacak olduğu için, bir açıklık olmayarak estetik olarak göze kötü gelen, görüntülerde yaşanmaz.

DHI Saç Ekim Yöntemi

  • Traşsız Saç Ekimi: Bu yöntemde, saç ekimi yapılacak alan tıraş edilmez. Donör bölgesinde, saç köklerinin alınacağı alan tıraş edilir. Ense bölgesinde tıraşlanan bölge, uzun saçlar tarafından kapandığı için saç ekimi sonrasında, traşlanan yer belli olmaz. Bayanlarda saç ekimi, traşsız saç ekimi yöntemi ile daha seri ve etkili, bir hale gelmiştir.
  • Uzun Saç Ekimi: Bu yöntemde, donör alınacak bölge de dahil olmak üzere, hiçbir yer tıraş edilmez.

Bayanlarda Saç Ekim Sonrası

Bayanlarda saç ektirme işlemi, tek seans olarak yapılır. Birkaç saat süren işlemler sonunda, saç ihtiyacı olan bölgeler saç ile doldurularak, işlem sonuçlandırılır. Hastanede yatmaya gerek olmadan, normal yaşama devam edilir. Ekim işlemi sonrası hafif şişliklerin oluşması, kızarıklık ve de kabuklanma oluşması, normal ve geçici olan bir durumdur. Sadece uzun süren kızarıklıklar ve şişlikler olursa, uzmanlara başvurulması faydalı olur. Bayan saç ektirme işleminden birkaç gün sonra, günlük yaşantıya devam edilir.

 

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here