Ambulans Uçak Nedir? Ambulans Uçak Kiralama Fiyatları

0
268

Ambulans uçak, acil durumlarda hayati önem taşıyan, zamanla yarışan taşıma araçlarıdır. Ambulans uçaklarında Organ Nakli ve Hasta Nakli taleplerinde, acil ulaşım ve transfer için gereken tüm donanımı ile sağlık ekibi, uçakta hazır olarak bulundurulur.

Ambulans uçak temin etmede, zaman kavramı çok önem taşır. Tıbbi cihaz, tıbbi ekip ve ekipman gerekli olmaktadır. Ambulans uçaklar ve ambulans helikopterler bunun için hizmet vermektedir.

Ambulans Uçak Nedir?

İnsanların her türlü gezi, seyahat ve tatillerinde başlarına acil bir durum gelebilir. Bir kaza veya hastalık, çok ciddi bir probleme dönüşebilir. Böyle durumlarda, yerinde ilk müdahale yapıldıktan sonra, bulunulan ülkenin yeterli tıbbi bakım üniteleri olmayabilir. Bundan dolayı hastanın, uçak ile tıbbi nakli gerekli olabilir.

Uçak ile tıbbi nakil hizmeti için, hastanın sağlık durumu ve gidilecek mesafeye uygun olan, uçak ve ambulans uçaklar tedarik edilir.

Ambulans uçaklar, en yeni tıbbi ekipman ile donatılır ve hastaların bakımını gerektiği şekilde garanti ederler. Yoğun bakım hasta transferi ve daha az komplike tıbbi nakil olan hastaların, en iyi bakım altında ve güvenli olarak ülkelerine nakilleri yapılır.

Yolcu Uçağı İle Tıbbi Nakil

Yatarak nakil edilmesi gerekli olan hastalara, çok zaman yolcu uçağı ile tıbbi nakil hizmeti yapılabilir. Yoğun bakıma ihtiyaç olmadığı için, yolcu uçağında birkaç yolcu koltuğunun yerini alan, sedyede ve sağlık personeli kontrolünde uçabilirler. Sağlık personeli, bir komplikasyon durumunda hızlı müdahale eder, bu şekilde hastanın sağlığı ve güvenliği, yolcu uçağı ile güvence altında olur.

Ambulans Uçak GVS 

Son günlerde, Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçağının kuyruk tescilinde neden TC-GVS harflerine yer verildiği tartışmaları, gündemi meşgul etmektedir.

Bugüne kadar ambulans uçaklar, dört farklı kuyruk tesciliyle kayıt altına alınmış. (VCLI), (N703TS), (TC-GVS) ve (TC-MSK)

Sağlık Bakanlığı Ambulans Uçak Talep Formu

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Seracettin Çom, uygulamaya konulan ambulans sağlık hizmetleri ile ilgili bilgiler verdi.

Sağlık Bakanlığı operasyon merkezine gelen, hava ambulans taleplerinin 21 Nisan 2010 tarihinde, Sağlık Bakanlığının yayımladığı “Ambulans Hava Aracı İşletilmesine Dair Esaslar” konulu genelge doğrultusunda değerlendirildiğini açıklayarak, uygun olan vak’alarda görevlendirme yapıldığını sözlerine ekledi.

Ambulans Uçak Kiralama Fiyatları

Genel Müdür Çom, bugüne kadar hava ambulanslarında, uçuş esnasında yeniden canlandırmadan doğuma kadar her türlü tıbbi acil müdahalenin, eksiksiz olarak uygulandığını açıkladı. Ambulans helikopterlerin toplam uçuş maliyetinin, saatlik 4 bin 995 euro, ambulans uçaklarının toplam uçuş maliyetinin saatlik jet uçağı için, 3 bin 485 euro, turbo prob.uçak için ise, bin 995 euro civarında olduğunu açıkladı.

Ambulans uçak kiralama fiyatları, kiralanan uçağın tipine, gideceği mesafeye ve talep edilen özel hizmetlere göre değişir. Özel ambulans uçak kiralama firmaları da, değişik fiyatlar sunmaktadır. Bu firmalar sundukları hizmetlere göre, fiyat talep etmektedir. Bu firmalarla irtibata geçilerek, fiyatları ve verilecek hizmetleri öğrenerek, ona göre tercih yapılmalıdır.

Bir özel firmanın, uçak kiralama fiyatları;

Ambulans Uçak Kiralama Fiyatları- Türkiye 

 
İstanbul Ankara 6.000,00 €
İstanbul İzmir 6.000,00 €
İstanbul İç Anadolu 6.000,00 €
İstanbul Doğu Anadolu 8.000,00 €
İstanbul Güneydoğu Anadolu 10.00,00 €
İstanbul Karadeniz 9.000,00 €

 

Ambulans Uçak Kiralama Fiyatları- Yurt Dışı

İstanbul Londra 16.000,00 €
İstanbul Paris 15.000,00 €
İstanbul Berlin 15.000,00 €
İstanbul Atina 8.000,00 €
İstanbul Barcelona 17.000,00 €
İstanbul Dubai 23.000,00 €

 

 

 

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here