5 Ay Saç Ekimi

0
168

Saç ekimi için, donör kısımları ve saç ekilecek bölümler belirlenir, sınırlı uyuşturma ile operasyona başlanır. İlk gün hafif ağrı, kızarıklık ve kanama olabilmektedir. Birinci gün kanallar açılır, saç kazınır ve pansuman yapılır.

Saç ekiminin 3. gününde hastaya, losyonlar ve şampuanların nasıl kullanılacağı anlatılır. Bandaj çıkartılır ve kafa kontrol edilir. Saçların, ilk yıkama işlemi gerçekleştirilir. Saçta oluşan kabuklar, yıkanarak temizlenir. Saç ekimi uygulamasında, kanallar kontrol edilir ve greftler yerlerine yerleştirilir.

Saç ekimi 5. gününde, saçları yıkamaya devam edilir. Saçları, zarar vermeden ve yumuşak dokunuşlar ile yıkamak gerekir.

Saç ekiminde, 10. gün içerisinde saçlarda kabuklanmalar, meydana gelir. Bu kabuklanmalar, on gün sonra temizlenmelidir. Doktorun vermiş olduğu losyonlar ile 10- 20 dakika, masaj yapılır. Parmak uçları ile nazik bir şekilde, temizlemek gerekir. Yapılan saç ekimi işleminden 10 gün sonra, operasyon izlerinin, iyileştiği görülür.

İçindekiler

1 Aylık Saç Ekimi

1 ay sonra saçlar, şok dökülme dediğimiz durumda dökülür. Merak edilecek bir durum olmaz. Bu, doğal bir durumdur. 3. aya kadar saçlar, dökülebilir ve bu normaldir. Kafa derisindeki, kızarıklıklar azalır. Ancak, tam olarak geçmez.

2 Aylık Saç Ekimi

Saç ekiminin 2. ayında saçlar, düzensiz olarak dökülebilir. Bu normal bir durumdur. Şok dökülme yavaş olarak sona erecektir. 2 aylık saç ekiminde, kızarıklıklar devam edebilir. Ekim bölgesinde sivilceler görülebilir. Çok fazla sayıda olmadığı takdirde, normal görülür.

2 aylık saç ekimi döneminde, kepeklenmeler de olabilir. Çok fazla kepeklenme problemi olursa, ilaç kullanmak gerekebilir. Saçlara iyi gelen, vitamin destekleri alınabilir.

3 aylık Saç Ekimi

3 aylık saç ekimi aşamasında, kepeklenme devam edebilir. Bu normal bir durumdur. Saçlar, belli olmaya başlar. Kızarıklıkların, büyük kısmı geçmiş olur. Saçlar çıkma esnasında kökten kaşınma yapabilir. Alın yağlanmaları olabilir.

4 Aylık Saç Ekimi

4 aylık saç ekimi aşamalarında, dökülme biter. İlk çıkışlar cansız ve kıvırcık olabilir. Saç yavaş olarak oturmaktadır. Dışarıdan bakıldığında saçlar, küçük olarak görülebilir. 4. ayda, bakımlara devam edilerek çıkan saçlara, yön vermeye devam edilmelidir.

5 Aylık Saç Ekimi

Saç ekimi işleminde, 5. ayın sonunda saçların çoğu büyür.

Saç ekiminin 5 ay sonrasında, az da olsa bir dökülme görülebilir. Saçlarda ele gelecek şekilde, bir uzama görülür.

Saç ekiminin 5 ay sonrasında, sivilceler çoğalabilir. Saça tarak vurmaktan kaçınmak gerekir. Makine ile tıraş yapılmamalıdır.

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here