2 Aylık Saç Ekimi

0
87

Saç ekimi için, çizgiler, donör kısımları ve saç ekilecek bölümler belirlenir.Sınırlı uyuşturma ile işleme başlanır. İlk gün ağrı, kızarıklık ve kanama olabilir. Saç ekiminde 1. gün ve tüm süreçlerde, uyku durumuna dikkat etmek gerekir. Greftler, çok taze olur. 1. günde işlem olarak kanallar açılır, saç kazınır ve pansuman yapılır.

3. Gün Saç Ekimi

Saç ekimi işlemlerine, 3. gün devam edilir. Bandajı çıkartılır. Saç ekimi için, kafa kontrol edilir. Uygulamalar tamamlandıktan sonra, donör bölgesinden saç ekimine devam edilir. Saçların, ilk yıkaması yapılır. Hastaya, saç yıkama konusunda bilgi verilir. Saçta oluşan kabuklar, yıkanarak temizlenir. Saç ekimi uygulamasında, kanallar kontrol edilerek greftler yerlerine yerleştirilir.

5. Gün Saç Ekimi

Saçlar, yıkamaya devam edilir. Saçların, yumuşak dokunuşlar ile yıkanması gerekir. Dışarı çıkarken, toz ve güneş ışınlarından korunmak için, şapka takılması gerekli olur. Şapkayı, sonuna kadar kafaya geçirmemelidir. Deriye, zarar verebilir. Saç ekimi işlemi sonrasında, 5-7. günlerde ekilen saçlar daha güçlü bir hale gelir. Bu dönemde, kaşıntı hissedilebilir. Bu, normal olan bir durumdur. İyileşme işaretidir. Sabırlı olmak ve beklemek gerekir.

10. Gün Saç Ekimi

Saç ekiminde, 10. gün içerisinde çeşitli kabuklanmalar, meydana gelebilir. Bu kabuklanmalar, on günün sonunda temizlenmelidir. Parmak uçları ile nazikçe, temizlemek gerekir. Saç ekimi işleminden, yaklaşık olarak 10 gün sonra, operasyonun izleri iyileşir.

1 Aylık Saç Ekimi

Saç ekimi işleminden 1 ay sonra, saçlar tamamen şok dökülme dediğimiz durumda dökülür. Bu, doğal bir durumdur. Saçlar, yeni bir döneme başlar. 3.aya kadar saçların dökülmesi, normal bir durumdur. Kafa derisindeki, kızarıklıklar azalır. Ancak, tam olarak geçmez. Yıkama aşamaları ve koruma uygulamaları ile saçlar düzelir.

2 Aylık Saç Ekimi

2 aylık saç ekimi aşamalarında saçlarda, düzensiz olarak dökülme görülebilir. İçlerinde dökülmeyen saçlarda olabilir. Bu, normal bir durumdur. Şok dökülme, yavaş olarak sona erecektir.

2 aylık saç ekiminde, kızarıklıklar devam edebilir. Ekim bölgesinde sivilceler görülebilir. Çok fazla sayıda sivilce olmadığı takdirde, bu normal olarak görülür.

2 aylık saç ekimi döneminde, kepeklenmeler de olabilir. Çok fazla kepeklenme problemi olursa, doktor ile görüşüp ilaç kullanmak gerekli olabilir. Saç diplerinde, çok küçük veya düzensiz bir saç çıkışı görülebilir. Saçlara iyi gelen, vitamin destekleri alınabilir.

 

Cevap Ver

Please enter your comment!
Please enter your name here